В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: „Перспективи жінок на держслужбі та в органах місцевого самоврядування: чи враховується гендерний аспект?”
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: „Перспективи жінок на держслужбі та в органах місцевого самоврядування: чи враховується гендерний аспект?”. Йшлося, зокрема, і про виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», що набрав чинності 1 січня цього року.
Ірина Бреза, голова Ужгородського прес-клубу реформ повідомила про початок дії проекту спільно з Молодіжними інформаційним центром «За професійну діяльність», за участі жінок-депутаток, обраних представниць влади, державних службовців та громадських діячок спрямований на подолання у суспільстві стереотипів щодо недоцільності участі жінок у активному громадсько-політичному житті суспільства. Виконання проекту передбачає серію семінарів-тренінгів для жінок –обраних депутаток на виборах у місцеві ради та лідерок навичкам, які б сприяли їхній діяльності на державній службі, залученню жінок на виборчі посади, забезпечувало рівні можливості у політиці з чоловіками. Серед тренінгових тем — специфіка ведення інформаційної кампанії, PR, ефективне спілкування, майстерність публічного виступу, методів агітації. А також: бізнес-планування, правові засади системи держуправління тощо, які допоможуть також в діяльності у державних структурах та громадському секторі. Щодо участі жінок у політиці, то Закарпаття посідає одне з останніх місць в Україні за кількістю жінок-депутаток у радах різних рівнів. Україна за аналогічними показниками у парламенті посідає 152 місце у світі. Сьогодні в українському парламенті найбільше жінок з Донецька та Криму. У Закарпатській обласній раді та Ужгородській міськраді нинішнього скликання є по 8 жінок-депутаток, в Ужгородській районній раді — 9 жінок. В Ужгородському районі жінки очолюють 10 сільських рад.
Про власний досвід співпраці із у більшості чоловічим складом обласної ради розповіла досвідчена депутатка, директор ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика» Мирослава Каламуняк. За її словами, чоловіки зазвичай не хочуть поступатися своєю владою, і особливо жінці. «Ми мусимо пройти ще довгий шлях становлення демократії, і не лише на рівні законодавства, а й свідомості людей», — каже М. Каламуняк про ситуацію із досягненням рівності прав чоловіків і жінок в Україні. Вона також підкреслила, що у світі помітна тенденція до зайняття високих посад жінками, і очевидно, це відбуватиметься і в Україні.
«Українське суспільство не готове визнати жінку-лідера на високому рівні», — стверджує Мирослава Каламуняк.
Мирослава Каламуняк свідчить, що перед виборами політичні партії намагалися включити до своїх списків жінок — по одній на п’ятірку чоловіків, що вважалося «великим досягненням».
На думку доповідачки, перепоною на шляху жінки до розвитку власної кар’єри в Україні стає побут, ще не оснащений автоматикою, звичкою харчуватися в ресторані тощо. «Жінки, які обрали для себе політику або бізнес, мусять чимось жертвувати. Для чоловіків ситуація виглядає трохи інакше», — каже Мирослава Каламуняк.
Вона також вважає, що активніше долучення жінок до суспільно-важливої діяльності дало б Україні більше шансів на успішний розвиток.