
Як відомо, бездомні тварини, є болючою темою всього Закарпаття, зокрема й Ужгорода. Кожного дня на вулицях міста можна помітити зграї собак, поряд з якими поруч і пройти боязко, адже їхня агресивна поведінка видна неозброєним оком. Виникає запитання: яким чином боротися зі збільшенням їхньої кількості? Вбивати чи просто залишатися осторонь?
Але ж це не вихід! Однак є ще один спосіб, якому сприятиме влада. Нещодавно Державний комітет з питань регуляторної політики підприємництва погодив проекти документів, які врегульовують проблему утримання бездомних тварин.
Зокрема будуть реалізовуватися програми пошуку нових власників, зменшувати їхню кількість гуманними методами. Але поки це все тільки на папері, то люди намагаються робити це власними силами.
Однак поки ситуація виявляється плачевна. Ужгород — чи не єдиний обласний центр України, в якому відсутній притулок, не дивлячись, що поруч досвід тієї же Словаччини. Проте мешканці міста намагаються виправити це. В січні 2006 року була створена громадська організація захисту тварин «Допоможи другу». Того ж таки року міська рада дала дозвіл на підготовку матеріалів попереднього погодження земельної ділянки площею 0,3 га для розміщення притулку для бездомних тварин в м. Ужгороді, в районі вул.Ужанської. Але тепер стає очевидно, що справа так і залишилася відкритою.
Не залишаючи надії, волонтери організації проводять заходи, якими намагаються привернути увагу до проблеми. Серед них: фотовиставка в м.Ужгороді, акція «Дитячий малюнок» та інші. Саме з цією метою нещодавно в «Падіюні» відбулося зібрання ГО та дітей, членів зразкової студії образотворчого мистецтва ім. З. С. Баконія, де було зазначено, що головна мета — це зміна відношення людей, зокрема і власників, до тварин. Волонтери розповіли, що вони всіма можливими способами намагаються зменшити популяцію безпритульників — знаходять нових власників, простерилізовують, однак впоратися одразу з всіма неможливо.
Але влада все таки спробувала щось зробити для допомоги. В серпні цього року відбулося засідання міської ради і ГО, на якому знову ж таки була порушена проблема створення притулку, який є єдиним способом врегулювання чисельності безпритульних собак. Крім того, тварини, які не заважають населенню, пройшли вакцинацію і повернені на місця їх попереднього проживання. Будемо надіятися, що після певного зрушення, місцева влада знову не припинить свою діяльність з приводу цього питання на довгі чотири роки.