Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації слухав свідчення про утиски ромів x0dx0a
Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації слухав свідчення про утиски ромів
Європейський Центр з Прав Ромів (ЄЦПР) повідомив Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації (CERD) про критичну ситуацію, пов’язану з порушеннями прав ромів в Україні.
11 серпня ООН розглянула відповідність ситуації в Україні міжнародному законодавству, що забороняє расову дискримінацію. Востаннє Україна поставала перед Комітетом у 2001 р. Занепокоєння, виявлене CERD після слухання щодо умов життя ромів України, було проігнороване або не мало конкретних результатів за п’ять років, що минули.
Відповідно до офіційного звіту, представленого Комітету CERD Урядом України „расову дискримінацію в усіх формах було ліквідовано в Україні та рівність кожної людини перед законом було гарантовано без розрізнення раси, кольору шкіри, національної або етнічної належності”. Держава звинувачує самих ромів у низьких стандартах їхнього життєвого рівня, а також у відсутності можливостей для економічного та соціального зростання. „В багатьох випадках, – стверджується в державному звіті, – ми зустрічаємося з вражаючими фактами недотримання ромами основних норм поведінки, а також з порушенням законів громадського порядку. Люди не знають своїх прав, та – що дуже вражає – навіть не намагаються про них дізнатись”. Уряд повідомив Комітетові CERD, що роми-батьки „не намагаються надати своїм дітям освіту, навіть початкову”. Уряд України стверджує, що „звинувачення щодо утисків ромів в їхніх громадянських правах є практично безпідставними”.
Письмовий коментар ЄЦПР, представлений Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації на сьогоднішні слухання, має на меті протистояти викривленим судженням, що викладені у звіті Уряду України. Матеріал, представлений ЄЦПР, включає свідчення про расову дискримінацію ромів в різних секторах громадського життя в Україні. Зазвичай це стосується порушень, що змушують страждати багатьох ромів з вини влади і/або їхніх неромських сусідів; систематичної відсутності доступу до соціального обслуговування, забезпечення працею та освітою; відсутності толерантності та, натомість, наявності ворожнечі, що розпалюється засобами масової інформації.
ЄЦПР переконав Комітет CERD вжити всіх можливих заходів, щоб покращити становище ромів в Україні.
ЄЦПР збирає інформацію щодо ситуації ромів в Україні з 1996 року, та підтримує проведення моніторингу в Україні з 2004 р. Діяльність ЄЦПР в Україні здійснюється за підтримки Європейської Комісії.
Закарпаття онлайн