Найбільше на Закарпатті заробляють держуправлінці, фінансисти та перевізники

24
2

У листопаді 2013р. на підприємствах, в установах та організаціях області було зайнято трохи більше 183 тисяч працівників, чия середня номінальна заробітна плата склала – 2549 грн., що трохи більше ніж у жовтні 2013 та на 6,1% ніж у листопаді минулого року.

Заробітна плата працівників за цей період більш ніж у 2 рази перевищила рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 січня 2013р. мінімалка – 1147 грн.), однак на 22,0% була меншою від середнього рівня по Україні. Нагадаємо, Закарпаття за результатами січня-листопада 2013 року вкотре опинилося у п’ятірці областей-невдах за розмірами заробітної плати.

За одну годину роботи у листопаді середньостатистичний закарпатець отримував 17,20 грн. проти 21,21 грн. в середньому по Україні.

За розмірами середньомісячної зарплати у листопаді 2013р. першість традиційно утримували установи державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування, підприємства транспорту, складського господарства, по постачанню електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря, установи фінансової та страхової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 26,2% до 47,6%.

Значно нижчою, була зарплата працівників підприємств тимчасового розміщування й організації харчування, поштової та кур’єрської діяльності, сільського господарства, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 55,8–64,0% середнього її розміру, який склався в економіці області.

Найнижчий рівень оплати праці серед видів промислової діяльності зафіксовано на підприємствах по виробництву іншої неметалевої продукції, харчових продуктів, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів.

Що цікаво, виявили у листопаді і надлишок робочої сили. У промисловості він  становив 1,3 тис. працівників, або 3,3% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності. Це може свідчити про неправильний менеджмент персоналу, простоювання підприємств або носити тимчасовий, сезонний характер. 

***

Для того щоб більш адекватно сприймати ці числа, слід розуміти, що дані наведено по підприємствах, установах, організаціях та їхніх відокремлених підрозділах із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Тобто підприємства з меншою кількістю працюючих не враховуються. До того ж ніяк не обліковується заробітна плата в конвертах, а отже картина досить далека від реальності. 

Також мова йде про середньомісячну номінальну заробітну плату. Остання розраховується на основі фонду оплати праці, до котрого хоч і не вноситься  сума єдиного внеску, зате включаються обов’язкові відрахування із заробітної плати працівників: податок на доходи фізичних осіб (15%) та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працівників (3,6%). Тобто вищезазначені суми заробітної плати слід зменшувати на 18,6 % для того, щоб побачити чистий дохід працівника, котрий він отримує на руки.  

Мукачево.net
 

Коментарі

С
статистика

)))Середньомісячна номінальна ЗП...Для тих хто не компетентний пояснюю: на підприємстві працює 20 чол. всі вони отримують для прикладу по 573,50 (якщо на пів ставки) грн. а директор по документах отримує 40 000 грн. от і виходить у нас середньомісячна номінальна зп 2 500грн. ха ха от яка цікава статистика ;)

Ф
файта

неправда!!! найбільше заробляють голова таможні, міліції гаїшників і наші почесні громадяни і також депутати міськради які крадуть, беруть взятки у особо великих розмірах і продають всьо шо лим мош так шо не треба казати ош прості жебраки жиють ліпше чим заможні пани!!!!

Читайте також