в словацьких багатоповерхівках 80-х років
Квартири в Ужгородi торiк здешевiли на 3%, порахувала Асоцiацiя фахiвцiв iз нерухомостi України. Нинi середня цiна квадратного метра житла на вторинному ринку — $1066.
— На три- i чотирикiмнатнi квартири попит справдi малий, — уточнює Беата Мендел, 36 рокiв, керiвниця ужгородської агенцiї нерухомостi ”БЕЯ&COM”. — Зате однокiмнатнi — в дефiцитi. Добре розкуповують малометражнi квартири, так званi малосiмейки.Найбiльше таких будинкiв — на пiвденних околицях Ужгорода, за кiлька кiлометрiв вiд центру. Наприклад, квартири площею 23–25 кв. м на вул. Джамбула, Декабристiв, Заньковецької нинi виставляють на продаж по $28–31 тис. А взимку 2007-го, залежно вiд стану, були по $15–25 тис. Квартири в хрущовках уздовж просп. Свободи просторiшi, по 29–32 кв. м. Вони лише на $3–4 тис. дорожчi. Але ужгородцi надають перевагу хоч i меншим, але дешевшим помешканням, дiлиться спостереженнями рiєлторка.
Найвищi цiни — в центрi мiста. Там ”квадрат” житла продають не дешевше нiж $2 тис. Помешкання на перших поверхах кам’яниць ХIХ — початку ХХ ст. — вiд $3 тис.
— Найдорожчi примiщення уздовж пiшохiдної зони, до п’яти тисяч доларiв за ”квадрат”, — продовжує Беата Мендел. — Покупцi використовують їх пiд офiси та комерцiю.
Дорого продають i квартири в дев’ятиповерхiвках уздовж вулиць Минайської, Заньковецької та Свободи. Цiна, залежно вiд району (див. схему) — вiд $43 тис. до 54 тис.
— Їх зводили у 80-х роках словацькi будiвельники, — пояснює керiвниця агенцiї нерухомостi. — Там хорошi проекти. Та головне — їх обладнано автономними котельнями на один-два будинки. Тому перебоїв з опаленням нема.
Воду в Ужгородi подають по графiку. Але в словацьких панельках, принаймнi у квартирах до п’ятого поверху, вона є постiйно.