Угорські організації на Закарпатті отримали у 2012 році майже 2 мільйони доларів допомоги.
Вже до кінця цього року фасад однієї з найгарніших будівель Берегова - колишнього Палацу правосуддя мають відреставрувати. На даний момент третину робіт вже виконано і праве крило має дуже привабливий вигляд, і різко контрастує з іншою частиною. Варто зазначити, що внутрішня частина будівлі вже практично повністю відремонтована.
Нині тут розміщено аудиторії Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Інститут готує фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «спеціаліст», зайняття для студентів відбуваються, в основному, на угорській мові.
Не секрет, що допомогу угорські освітні та культурні організації отримують, в основному, лише з Угорщини. Зокрема це фонд імені Габора Бетлена, який підтримує угорські культурні та освітні організації та проекти за кордоном. Наприклад, минулого року закордонні дитячі заклади, де виховуються діти з угорських родин, отримали з цього ж фонду 100 мільйонів форинтів підтримки.
Угорський інститут в Берегові вирішив виставити власні аудиторії на своєрідний аукціон. А іменами меценатів, які взялися профінансувати ремонт, називати кабінети. Також на сайті інституту можна придбати навіть черепицю для нового даху. Вартість кожної – 48 гривень. Про це нещодавно показали сюжет на телеканалі «Інтер».
За інформацією закарпатської газети «Карпаті Ігас Со» минулого року угорські культурні товариства отримали підтримку з Угорщини через фонд Габора Бетлена на суму близько 450 млн. форинтів (приблизно 2 млн. доларів США).
Зокрема, найбільше - на функціонування, ремонт, закупівлю обладнання для Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ – 300 млн. форинтів (близько 1 млн. 300 тис. доларів США). Також фінансову підтримку отримали: греко-католицький ліцей ім. Шандора Стойка в с. Карачин – 19 млн. форинтів; реформатський ліцей в с. В.Береги – 26 млн. форинтів; реформатський ліцей в с. Пийтерфолво – 27,5 млн. форинтів; реформатський ліцей в с. В.Добронь – 26,5 млн. форинтів; римо-католицький ліцей ім. Св. Іштвана в Мукачеві – 16 млн. форинтів; благодійний фонд «Геніус» – 30 млн. форинтів ; товариство угорських митців Закарпаття образотворчого та прикладного мистецтва ім. Імре Ревеса – 6 млн. форинтів ; Закарпатський угорський драматичний театр – 15 млн. форинтів; Закарпатський угорський інститут культури – 3 млн. форинтів; Свалявський меморіальний парк – 1 млн. форинтів.
На подібну підтримку угорській громаді Закарпаття з боку Угорщини на Закарпатті можна, вочевидь, очікувати і на 2013 рік.