Найпоширеніша у світі конфігурація ігрового ПК

57
0

Зазвичай користувачі дуже негативно ставляться до збору будь-якої інформації в Інтернеті. Але є виняток - онлайн-магазин Steam, вони охоче дозволяють аналізувати конфігурацію свого ігрового комп'ютера.

Причина проста – геймерський портал щорічно публікує докладну статистику популярності різних видів заліза. Звіти дозволяють дізнатися, чи підходить ваше залізо для сучасних ігор і як довго воно зможе утримуватись у тренді. Розповідаємо про те, які комплектуючі були названі найпоширенішими за підсумками 2021 року.

Відеокарта

Майже 8% ігрових ПК укомплектовано графічним адаптером Nvidia GeForce GTX 1060. Ця модель з оптимальними параметрами є перепусткою у світ реалістичної тривимірної графіки. Вона дозволяє отримати стабільні 60 FPS при середньому рівні деталізації в Battlefield V та The Witcher 3. Крім того, це найдоступніша геймерська відеокарта, що підтримує підключення VR-гарнітури.

Друге місце при 5,8% очікувано зайняла хороша бюджетна модель GeForce GTX 1650 4 GB. Вона трохи обмежує можливості комп'ютера — у більшості ігор доведеться обмежитися мінімалками або змиритися з просіданням FPS нижче 60 кадрів в секунду. І все ж таки це нова відеокарта, яка витримає ще кілька років інтенсивної роботи.

Технологія трасування променів поки що не дуже популярна - четверте місце при 5,45% дісталося GeForce RTX 2060. Це базова ігрова відеокарта у своїй лінійці. Вона розрахована на геймплей з ультра-налаштуваннями при роздільній здатності Full HD. Але навіть її продуктивності не вистачить для вибору максимальних налаштувань у Cyberpunk 2077 та інших «важких» проектах.

RTX 3000 серії залишаються дефіцитним товаром. Модель середнього класу RTX 3070 зайняла лише 11 місце із результатом 1,87%. Характеристики цієї геймерської відеокарти дозволяють грати з ультра-налаштуваннями графіки при роздільній здатності Super HD (2560х1440).

Графічні адаптери AMD поки що залишаються явними аутсайдерами. Відеокарта Radeon RX 580 встановлюється лише у 1,48% комп'ютерів, що відповідає 15 місцю. Ця модель вже вважається застарілою, хоча вона, як і раніше, дозволяє запускати ААА-ігри 2021 року з ультра-деталізацією текстур, хоча і без трасування променів.

Процесор

Цікаво, що при збиранні ігрового ПК геймери не прагнуть вибрати топові чіпи. За статистикою, понад 35% комп'ютерів у 2021 році збиралися на базі чотириядерних мікросхем Intel та AMD. Але шестиядерні конкуренти вже «наступають їм на п'яти» — їхня частка сягає 32,4% і продовжує стрімко зростати. Цього чи наступного року вона може покласти край епосі 10-річної домінації чотириядерних моделей.

Тактову частоту процесорів геймерських комп'ютерів також не можна назвати рекордно високою. Популярний показник – від 2,3 до 2,7 ГГц, що демонструють понад 17% машин. На другому місці з результатом 14,7% - від 2,7 до 3 ГГц, а на третьому з часткою 15,3% - від 3,3 до 3,7 ГГц. Потужності всіх цих чіпів вистачає, щоб розкрити потенціал відеокарти рівня GeForce GTX 1060 або AMD Radeon RX 580.

Оперативна пам'ять

Звіти Steam наочно демонструють, що гарному ігровому комп'ютеру вистачає 16 ГБ "оперативки" - частка таких машин у загальній масі мало не дотягує до 50%. Популярними також залишаються конфігурації з 8 ГБ пам'яті майже 22%. А ось на всі машини з ємністю оперативної пам'яті понад 16 ГБ припадає менше ніж 14%. Власники настільних геймерських ПК поки що вважають такі цифри надмірними.

Накопичувачі інформації

Середній обсяг дискового простору вже давно перевищив 1 ТБ — таких комп'ютерів майже 52%. Не дивно - багато ігор займають до 100-120 ГБ. Популярними також залишаються накопичувачі ємністю від 250 до 499 ГБ, тобто SSD бюджетного та середнього класу – рівно 20%.

Монітори

Здавалося б, з розвитком нових технологій найкращі ігрові ПК мали відмовитися від дозволу Full HD (1920х1080). Але цей стандарт, як і раніше, з нами, і на його частку припадає 67% всіх екранів. Більше того, цифра продовжує зростати. Це пов'язано з тим, що системні вимоги ігор також збільшуються, і навіть сучасні відеокарти не здатні дати стабільний FPS при більшій роздільній здатності.

Приріст також показали ігрові комп'ютери з екранами Super HD (2560х1440) - їхня частка скоро досягне 10%. А ось у сегменті 4K (3840х2160) відчутне падіння – показник знизився до 2,35%. Потужні відеокарти дорогі та залишаються дефіцитним товаром. У списку популярних форматів залишається HD Ready (1366x768) — 6,7%. Ще кілька років тому такими екранами оснащувалися багато бюджетних ноутбуків.

Висновок

Глобальний дефіцит комплектуючих, коронавірусна криза та інші проблеми уповільнили розвиток технологій – найпопулярніша конфігурація ігрового ПК сьогодні мало чим відрізняється від комп'ютерів п'ятирічної давності. Якщо ви хочете оновити залізо та покращити враження від геймплею, купити комплектуючі за вигідними цінами з доставкою можна в інтернет-магазині CompX. У його каталозі ви знайдете готові системні блоки, готові до запуску нових ігор. Їх можна придбати за готівку та в кредит, а також оплатити карткою. Замовивши професійне складання геймерського ПК, ви отримаєте розширену гарантію на всі компоненти – 12 місяців.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також