Не тільки золото: На Берегівщині планують інтенсивний видобуток свинцю та цинку

10
4

Як повідомляє спеціалізоване економічне видання MIND, американська компанія Avellana Gold розробила проект з видобутку поліметалів на Закарпатті, у який планує інвестувати близько $100 млн.

Про це заявив генеральний директор компанії Avellana Gold Брайан Севідж на зустрічі з представниками компанії з підтримки інвестицій UkraineInvest.

У коментарі виданню в Avellana Gold додали, що компанія отримала всі погодження на ведення бізнесу, але процес формального отримання відповідних документів затягується, через це компанія не може розпочинати будь-яких робіт:

– Компанія займається технічно-економічним обґрунтуванням проекту. Триває робота над розробкою нової інфраструктури та стратегії розвитку Мужіївського родовища з використанням сучасного обладнання. Також на найближчий час першочерговим для компанії є вирішення питання екології, що з’явилися як наслідок роботи попереднього підприємства – утилізація всіх відходів, що накопичилися на поверхні родовища, рекультивація земельних ділянок тощо. 

Стара інфраструктура Мужіївського родовища обмежувала можливості рудника – обсяг видобутку сягав 120.000 тонн на рік. Сьогодні ж інвестори планують організувати високоефективне виробництво на тривалу перспективу з річним обсягом видобутку 500.000 тонн. Для цього Avellana Gold планує включити в розробку одночасно і золоті, і золото-поліметалічні руди.

Avellana Gold  (англомовний сайт - avellanagold.com) займається розвідкою і розробкою родовищ корисних копалин в Україні та країнах Східної Європи. У 2016 році Avellana Gold придбала підприємства «Карпатська рудна компанія» і «Західна геологорозвідувальна компанія», що володіють спеціальними дозволами на видобуток і розвідку поліметалевих руд на Закарпатті (Мужіївське, Берегівське і Квасівське родовища). 

Наприкінці 2016 року  Avellana Gold  провела потужну PR-кампанію із створення собі позитивного іміджу та для переконання мешканців Берегівщини, що посилене добування золотих та поліметалевих руд (зокрема, свинцевої та цинкової) не принесе шкоди довкіллю регіону. Втім, відповідати на гострі питання, поставлені в ЗМІ (див., зокрема, публікацію «Відновлення роботи Мужіївського золоторудника: три запитання до «священної корови»), в компанії відмовились, обмежившись публікацією однобічних платних рекламних матеріалів у місцевій пресі.
 

Коментарі

В
Вус

Питання в тому, хто отримуватиме дохід від здобичі металів - держава Україна чи транснаціональні компанії?

Л
лєна

Про граматику вже мовчу,але добича чи інтенсивне видобування ?Редактор перевіряйте публікації підлеглих.

Б
буде

не курорт а "хімія".

В
Вася

"Добичу" це як?

Читайте також