Не знищуйте первоцвіти!

8
0

Адже вони занесені до Червоної книги України

Початок березня - час, коли в карпатських лісах, зазвичай, з’являються перші весняні квіти: підсніжник білосніжний, шафран, рябчик шаховий, білоцвіт весняний, нарцис вузьколистий, проліска дволиста та ін., що занесені до Червоної книги України.

Крім того, теплі погодні умови в грудні 2006 – січні 2007 років, призвели до передчасного цвітіння цих рослин. Вже виявлено неодноразові факти їх незаконної торгівлі на ринках м. Ужгород. Торговці первоцвітами не усвідомлюють, що своїми діями позбавляють людей можливості насолоджуватися красою та запахами рідкісних рослин назавжди, так як, вириваючи їх з цибулинами, призводять до поступового знищення популяцій цих рослин. Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45-60 насінин. І як наслідок - відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7-8 років.

Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з’їдають частину насіння. Отже, перші весняні квіти не тільки радують людей, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

Для запобігання знищення первоцвітів держуправління охорони природи спільно з працівниками МВС, лісової охорони та екологічними громадськими організаціями розпочало всеукраїнську акцію "Первоцвіт, мета якої – охорона рідкісних квітів та боротьба з їх незаконною торгівлею. Оперативна робота зосереджена, в основному, в місцях збору та збуту рослин, шляхах перевезення та в пунктах пропуску через державний кордон.

Держуправління екології в Закарпатській області закликає кожного, кому небайдужа українська природа, її рослини приєднатися до операції "Первоцвіт".

Ужгород.net.ua

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також