Невдовзі буде підписано угоду між Кабміном та Закарпатською облрадою

9
0

Відбулося перше організаційне засідання нової робочої групи з питань підготовки проекту Угоди між Кабінетом Міністрів України і Закарпатською обласною радою щодо регіонального розвитку нашого краю.

Голова обласної ради М.Кічковський та голова ОДА О.Ледида підписали спільне розпорядження «Про розроблення проекту Угоди щодо регіонального розвитку Закарпатської області між Кабінетом Міністрів України та Закарпатською облрадою», яким визначено склад робочої групи з підготовки даного документу та укладення Угоди. Членам групи доручено розглянути всі пропозиції й обґрунтування,
подані управліннями ОДА.

У роботі першого засідання взяли участь: співголови робочої групи – перший заступник голови облради Андрій Сербайло та заступник голови ОДА Володимир Гоблик, заступник начальника головного управління - начальник управління зведеного аналізу та стратегічного розвитку головного управління економіки ОДА Василь Папп, голова постійної комісії облради з питань бюджету Владислав Адам, начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Олександр Андялошій, голова постійної комісії облради з питань розвитку продуктивних сил, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Михайло Качур, голова постійної комісії з питань транскордонного співробітництва Елемир Кевсегі, начальник головного фінансового управління ОДА Петро Лазар та начальник головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Віктор Мацола, начальник головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван Паук, начальника управління з питань європейської інтеграції та туризму і курортів ОДА Олександр Марченко, голова постійної комісії облради з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села Віктор Трикур, начальник управління житлово-комунального господарства ОДА Василь Романець та ін.

Учасники першого засідання жваво обговорили орієнтовний перелік спільних заходів, які передбачається здійснити в рамках Угоди та обсяг фінансування спільних заходів за пріоритетними напрямками. Як повідомив Андрій Сербайло, до процесу стратегічного планування області було залучено більше 12 тисяч осіб – науковців, фахівців управлінь ОДА, представників підприємництва, громадськості, які спільно виробляли пріоритети та операційні цілі, що знайшли одностайну підтримку обласних парламентарів при затвердженні соціально-економічного поступу нашого краю у грудні 2006 р, які ухвалили рішення облради «Про регіональну стратегію розвитку Закарпатської області до 2015 року» і визначили 5 стратегічних цілей: розвиток людини та підвищення соцстандартів життя; формування конкурентноспроможної та життєздатної економіки; поглиблення транскордонної та євро регіональної співпраці; розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери; просторова гармонія та охорона довкілля.

Так от, Угода щодо регіонального розвитку краю укладатиметься між Урядом України та Закарпатською облрадою відповідно до державних пріоритетів розвитку регіонів, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2015 р. Як підкреслив Володимир Гоблик, три із п’яти сформованих цілей стратегії розвитку нашої області враховують державні стратегічні пріоритети щодо розвитку регіонів. А це – розвиток транскордонного співробітництва; розбудова прикордонної інфраструктури; розвиток транспортної мережі, логістики – відповідають стратегічному пріоритету під номером - 3: поглиблення транскордонної та євро регіональної співпраці; розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери – аналогічному пріоритету 4, забезпечення протипаводкового захисту – пріоритету 5, просторова гармонія та охорона довкілля – також.

Свої зауваження і пропозиції з обговорюваних питань висловили Михайло Качур, Василь Папп, Петро Лазар, Іван Паук, Олександр Марченко та ін.

Андрій Сербайло та Володимир Гоблик наголосили на необхідності ретельного перегляду та уточнення поданих фінансових показників, а також на важливості конкретизувати деякі пропозиції, спираючись на досвід регіонів, що вже підписали відповідні Угоди.

Члени робочої групи зійшлись на тому, що сьогодні потрібно невідкладно виробити узгоджений варіант проекту Угоди з тим, аби подати його на обговорення депутатів облради, врахувавши всі опрацьовані управліннями зауваження і пропозиції.

«Особливо позитивним є те, що об’єкти, які співфінансуватимуться із обласного та Державного бюджетів мають становити справді інтерес як для регіону, так і для громади», - висловив свою думку Андрій Андрійович.

Необхідно сказати, що такі Угоди вже уклали Донецька, Львівська, Вінницька обласні ради. Приміром, Донецькій області вони принесли 3510405,2 тис. грн.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також