Невідомі історії замку Паланок: Де при дворі розташовувалась середньовічна кінна парковка для гостей (ФОТО)

12
8

Блукаючи численними коридорами, прогулюючись бастіонами та дивлячись на грандіозні мури у замку Паланок можна зустріти чимало цікавого. Наприклад, в одному із ровів, коли той на частину перестав виконувати свою пряму функцію, розташували таку собі середньовічну парковку для гостей, що приїздять на конях.

Про це свідчать кілька збережених металевих конструкцій з кільцями до яких прив’язували скакунів. Дивовижно, але металеві конструкції збереглись до наших часів простоявши кілька сотень років під дощем, сонцем та снігом.

Поруч з кожною металевою пластиною були вимурувані чи то годівниці чи то пійниці, від яких зараз майже нічого не залишилось. Тут,  під однією із стін замку могли розмістити кілька десятків коней.  Скакуни,  які належали замку у повному спорядженні чекали трохи далі внизу у облаштованих, та значно більших за розмірами, конюшнях. На придворній стоянці працювало кілька людей, в обов’язки яких входило зустріти гостя, відвести та прив’язати його коня, а також потурбуватись, щоб той мав воду.

Цікаво, що в середньовіччі до коней було особливе шанобливе ставлення, адже вони були і робочою силою і транспортом. Подейкують, що в ті часи коні були набагато більшими,  інколи досягаючи 170 см заввишки.


Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.

Коментарі

БО
Бокораш Олесі

Пані Олеся , це прийшлі зайди , наша історія їм як кістка в горлі . Чогось не поспішають руйнувати замки в себе на історичній батьківщині . Ненависть до нас керує ними . Або другий варіант ; відсутність розуму , як такого , судячи по тому маразму який вони пишуть . Є і третій варіант : це проросійські боти , основне завдання яких роздмухувати міжнаціональну і міжгромадянську ненависть і неважливо про що тема .

ДС
До самки Ооо ля ля

Ну, i яку роль в iсторii вiдiгравали твоi предки , окрiм того , що стояли раком перед королями, вiддавали все на той замок, щоб побудувати, а далi утримувати то камiня ???!!! А , точно ,твоi предки молилися на короля , бо они думали ож ун голубоi кровi, iзбранный , якый ночами не спить , а людская про чернь !!!! Так само i ти молишся на « царькiв» наших, реальних часiв, шкура н шкурою

О
Олеся

Придурок ти, каждий про свої сексуальні фантазії розповідає. Замок це історія нашого міста, як і багатьох міст Європи, но тобі гукану то не зрозуміти, бо ти лиш у житті бачив як мамка сосе польську пуцу за дарабчик хліба

ДО
До олесi

Йди та соси!!! Це твоё пряме покликання ! Краще побудувати пiдприемства, створити робочi мiсця , а не поклонятись цим гiвнюкам в замках , Але олько в тебе немае голови , тiльки дiрка , яка ляже перед першим , хто покаже 100 рублю , Це твоя натура -стояти на колiнах вiдкривши рота !!! Ти в цiлому е прямим вiдображенням рабського начала в людинi!!! Йди та полижи обладунки лицарям , королям в замках , мохнаткатызвичайна !!

О
Олеся

Так іди руйнуй Кам'янець подільськ, Львів... Що ти тут забув?

ДН
До нижнього

Пiдтримую !!! Завжди про Це говорю !!! Вони цим захоплюються, а я говорю, що потрiбно розказувати , якою цiною , чого Це коштувало забаганки ох€Рiвших царькiв ?? Взагалi цi замки як символ класовоi нерiвностi потрiбно зруйнувати , Але всi проти !!! Чому ? Народ любить бути рабами або хозяiном цих рабiв, ось i все ...тому таке захоплення цими царськими палатами в лицi плебеiв! Особисто в мене ця символiка, архiтектура монархiв викликае вiдразу, Це одне те саме, що i камера тортур!!! В кого е мозги , той i зрозумiе !!!! Пака « нераби»!!!!

М
Муйдаун

Кого тоді цікавило життя русняцьких ариштокрятів.Це тепер Україна носиться з ними ,як циган з торбою.

Г
Геннадий

Жаль что никто не рассказывает ценою жизни скольких людей было это все построено в угоду местным князькам того времени! Рассказывают красивые байки для завлечения туристов!!!!

Читайте також