Невідомі історії замку Паланок: Мукачівська фортеця з 14 баштами – правда чи вигадка? (ФОТО)

98
0

На багатьох старовинних гравюрах замок Паланок у XVII столітті зображений з великою кількістю башт. Нижчі, вищі, з годинниками та без. Хтось каже, що їх було 14, але на зображеннях можна нарахувати 8. Чи справді колись фортеця в Мукачеві виглядала саме так?

Адже наші предки, які зображували головні будівлі міст чи фортифікаційні споруди часто могли дофантазувати трохи і зобразити, щось насправді неіснуюче, як наприклад різноманітні літальні апарати на листівках із зображенням центра міста Мукачево.

Ще один яскравий приклад того, що старовинні гравюри замку Паланок не є 100% джерелом правдивої інформації стає гравюра із зображенням нашого замку на горі, проте гора ця зовсім іншої форми, більше схожа на гігантський камінь з обривистими сторонами. Очевидно, саме так бачили замкову гору нападники через її неприступність, а художник вирішив ще більше це підкреслити.

Сучасні дослідники кажуть, що башти все ж існували. Їх побудували за тодішніми модними тенденціями. Багато подібних фортець і досі існують в країнах Європи. Але коли фортеця почала виконувати роль оборонної споруди, стало зрозуміло, що ця «краса» зовсім не практична. Ворогу легко потрапити ядром у одну з башт, яка завалиться, поховавши під собою людей та зброю. Тому в такому вигляді, імовірно, Паланок проіснував недовго. Башти довелось розібрати і спросити фортифікаційну споруду. Кажуть, що каменем саме з цих башт засипано кілька таємничих ходів. Бо вивозити будівельний матеріал за місто було не вигідно, а дівати його кудись потрібно.  Замок неодноразово перебудовувся та частково змінював свій вигляд. До сьогодні у Паланку збереглись кілька башт, які чудово доповнюють цю величну споруду. 


Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також