Незабаром закарпатці їстимуть якісну яловичину французьких корів

18
1

За попередніми даними, у краї утримується близько 155 тисяч голів великої рогатої худоби, а за 5 місяців ц.р. вироблено 24 тисяч тон м'яса та 94 тисяч тон молока.

Як розказав один з закарапстьких фермерів, його підприємство придбало тваринницькі приміщення, на яких наразі проводиться реконструкція. Також будуються нові хліви та ковбасний цех, де вироблятимуть м’ясну продукцію півтони щозміни.

Наразі на території утримується та випасається худоба у літньому таборі на заливних територіях річки Латориця. Цього року господар придбав 44 голови племінних нетелів зарубіжної селекції м’ясної породи шаролє та 22 голови нетелів абердино-ангуської породи.

Вочевидь французським безрогим коровам дуже сподобалося нове місце дому, і вони вже дали гарний приплід. Тепер поруч з ними пасуться 45 телят. 

Михайло Петрович каже, що господарство планує спеціалізуватися на розведенні м’ясних порід великої рогатої худоби та працювати за закритим повним циклом «виробництво м’яса-переробка-реалізація». Тож, незабаром краяни зможуть купувати та споживати високоякісну телятину.

Також, Закарпаття має бути готовим до того, що за нормами Закону «Про безпечність та якість харчових продуктів» з 2025 року в Україні діятиме заборона реалізації та обігу необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також м’яса тварин подвірного забою.

Тоді власник тварини може проводити забій лише на офіційних забійних пунктах та бойнях. А нині на території краю недостатня кількість забійних пунктів та об’єктів молокопереробки. Тож, фермери дуже сподіваються на підтримку влади краю, насамперед, щодо виділення коштів з обласного та місцевих бюджетів для розвитку тваринництва, пише прес-служба Закарпатсько облради.

Коментарі

П
ПАК

Де то заливні території річки Латориця.

Читайте також