П’ятдесять процентів це, на жаль, зовсім не знижки на нічні відвідини пабів, бутіків, ресторанів, клубів та концертних залів в місті. П’ятдесят – це цифра, що показує низький рівень розвитку Ужгороду з погляду нічного відпочинку. Центр міста «лягає спати» опівночі.
Вулиці Корзо, Петефі, Поштова нудьгують від надмірного спокою. «Райончики» ж орієнтуються на останнього клієнта. Усі нічні дискотеки працюють лише на вихідних.
Маємо нині місто над Ужем, як приклад туристичного, близького до Європи обласного центру. Відвідуємо Замок, милуємося сакурами, годуємо качок в міській ріці, сидимо в колоритній “Деці в Нотаря”. Що далі, коли здалека приїхали друзі, родичі й хочуть сповна відчути Закарпатську столицю? Куди ж дівається нічне життя після дванадцятої?
Почнемо з закладів, куди ходять і дорослі, й малі. Зроблений моніторинг ресторанів, кафе, кав’ярень та ланч-барів показав, що після опівночі можна посидіти тільки в кальян-клубі «Deep», ресторані «Венеція», кафе «До мажор», комплексі «Прага». Звісно залишається ще й усім відома «Зіна» — але все обійдеться кавою і багетою з Бичкова.
«Подобається інколи відвідувати вечірки в барі «Кактус», однак шкода, що все закінчується опівночі. Доводиться в розпалі йти додому. В такий час всі ужгородські кав’ярні закриті. І дивина, що наші підприємці не вміють заробляти гроші та водночас давати людям добре відпочити» – каже ужгородка Іванка Геник.
Щоправда, майже до самісінького ранку працюють ресторани у готелях, до прикладу «Унгварський» чи «Ужгород». Цікаво, чи пішла би наша опитувана Іванка о 1 годині ночі з подругами у готель на «афтерпаті»? Чи дозволили б совість і фінанси? Досить незручно, у всіх розуміннях цього слова.
Візьмімо тепер нічні клуби. В Ужгороді їх 11, і кожен працює тільки 3 дні на тиждень, а подекуди тільки на вихідні. Здивувало і те, що на 20-ту річницю Незалежності України відкрилася тільки одна дискотека –нова «Панорама». Маємо здогадки, що «паті» поза графіком організувалося тільки, щоб зірвати великий куш. З безвихіддя вся молодь ринула саме туди. Хоча вечірка вдалася справді на славу — дівчата танцювали у вишиванках, хлопці співали під «Гайдамаків».
«Не знаю, чому така погана ситуація з нічним життям склалася в Ужгороді, оскільки тут навпаки повинні орієнтуватися на туристів і приїжджих. Я уже чотири роки навчаюся в Івано-Франківську і там всі «гульки» починаються з понеділка. Студентство задоволене нічними закладами, які працюють цілий тиждень» – каже виноградівчанка Олена Гамзій
Справді, в усіх Західноукраіїнських обласних центрах діють диско-бари. Тобто, якщо ти бажаєш відпочити аж до світанку, то не обов’язково іти на дискотеку, бо зал орієнтується більше на столики, а не на танцпол». Можна завжди посидіти в менш гучному диско-барі з коктейлями і шаленою музикою.
Не розвинуте аніме, відсутні концерти під відкритим небом, брак довго працюючих кафетеріїв, пінних вечірок, 3D змушують мешканців міста шукати різні розваги: їхати на об’їзну в колиби, паркуватися біля кордонів, відпочивати в іншому регіоні. Наш обласний центр справді працює не на повну силу. Не будемо вдаватися в крайнощі і запитуватися де «Макдональдз» чи «Чікен Хата», адже тут, поки немає навіть цілодобового кіоску з гамбургерами.
Хотілося б більшого від нічного життя в Ужгороді.