і зняття з маршрутів електричок
Наказом дирекції Львівської залізниці в Закарпатті з 27 травня 2007 р. знято із приміських залізничних маршрутів одразу п’ять електро- і дизель-поїздів: Ужгород – Мукачево (електропоїзд з Ужгорода відправлявся о 8.20 ранку) та Мукачево – Ужгород (відправлення з Мукачева – о 8.52), Королево – Батьово – Королево, а також Королево – Дяково (ранковий і вечірній маршрути).
Як повідомлялось, під час зустрічі 18 квітня в облдержадміністрації начальнику Львівської залізниці Михайлу Мостовому та начальнику Закарпатського відділення Львівської залізниці Олександру Єфименку було повідомлено, що обласна влада погодиться на деяке підвищення тарифів у приміських електричках тільки у випадку адекватної якісної заміни старих потягів, приведення в належний стан колій тощо. Щодо зняття деяких маршрутів, то держадміністрація категорично проти такого рішення, адже майже дві третини пасажирів у приміському сполученні – це самі ж залізничники та пільгові категорії громадян, що вказує на соціальну значимість залізниці (до слова, минулого року область повністю розрахувалася із залізницею за пільгові перевезення, такі ж позитивні тенденції спостерігаються і цього року). У свою чергу керівництво Львівської залізниці наводить свої аргументи: мовляв, ці маршрути є нерентабельними.
Для вивчення ситуації була створена спільна робоча група зі спеціалістів головного управління економіки, управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, а також держінспекції з контролю за цінами в Закарпатській області. Висновок фахівців однозначний – підвищення тарифів на приміські перевезення є недоцільним і економічно не обґрунтованим.
Не отримавши підтримки в обласної влади щодо підвищення тарифів, Львівська залізниця пішла на кардинальні кроки: просто зняла деякі приміські маршрути.
Коментуючи цю ситуацію, голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші підкреслив, що така позиція керівництва Львівської залізниці є неприйнятною і з нею обласна влада категорично не згодна. Ці електро- і дизель-поїзди курсували у пікові години і ними користувалися передусім соціально незахищені категорії громадян, що створить значні труднощі для багатьох закарпатців, зокрема – працюючих, і викличе соціальну напругу. Враховуючи це, голова облдержадміністрації звернувся з урядовою телеграмою до віце-прем’єр-міністра України і в Міністерство транспорту та зв’язку України з проханням втрутитися в ситуацію і захистити інтереси простих закарпатців, повідомили з управління інформації та зв’язків із громадськістю ОДА.