Очільник Рахівщини підписав меморандум про поглиблення українсько-румунської співпраці

8
0

20 грудня, в місті Бая Маре (Румунія) голова повітової ради повіту Марамуреш Земфір Ціцеу, керівники нашого району Віктор Медвідь і Михайло Фірка підписали Меморандум про поглиблення співпраці.

Співпраця буде між Марамурешською повітовою радою (Румунія) та районими держадміністрацією й радою щодо розв’язання екологічних та соціально-економічних проблем в прикордонних населених пунктах у верхів’ях басейну Тиси на українсько-румунському кордоні, повідомляє rakhiv.in.

У документі зазначається, що повітова рада Марамуреша та районні держадміністрація і рада готові вжити додаткових заходів для: розв’язання екологічних та соціально-економічних проблем в прикордонних населених пунктах, активізації культурного обміну між українськими та румунськими громадами, які розташовані по обидва боки українсько-румунського кордону в повіті Марамуреш та Закарпатській області.

По-друге, підтримують ідею забезпечення реалізації в 2015-2016 роках Проекту відновлення зруйнованого автомобільного переходу через річку Тиса та створення необхідної прикордонної інфраструктури на українсько-румунському кордоні в селах Ділове (Україна) та Валя Вишеулуй (Румунія). Спільно здійснюють пошук джерел фінансування та виділення необхідних для цього земельних ділянок.

По-третє, схвалюють Проект утворення міжнародного українсько-румунського біосферного резервату в Марамороських горах та забезпечують подачу в першому півріччі 2015 року до ЮНЕСКО відповідного номінаційного досьє. При необхідності проводять у ці терміни додаткові робочі наради за участі зацікавлених сторін.

По-четверте, опрацьовують організаційні та інженерно-технічні аспекти відновлення руху історичних потягів через місто Рахів (Україна) до Румунії, Будапешта та Праги. Для цього організовують проведення у першому кварталі 2015 року другої міжнародної наради зацікавлених сторін у місті Сігет Мармаіцей (Румунія).

І по-п’яте, активізують роботу з підготовки та подачі до Програм прикордонного співробітництва спільних проектів для розв’язання актуальних екологічних та соціально-економічних проблем по обидва боки українсько-румунського кордону, повідомляє Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, заступник директора Карпатського біосферного заповідника

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також