Держдума ратифікувала російсько-українська угоду, що передбачає перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі до 2042 року.Таке рішення депутати ухвалили 410 голосами на додатковому засіданні у вівторок
Документ був підписаний президентами Росії та України Дмитром Медведєвим і Віктором Януковичем 21 квітня в Харкові. Воно передбачає продовження термінів перебування ЧФ в Севастополі на 25 років, починаючи з 2017 року, з можливою пролонгацією ще на 5 років.
Відповідно до угоди, орендна плата за перебування Чорноморського флоту РФ на території України починаючи з 28 травня 2017 складається з платежів РФ Україні в розмірі 100 мільйонів доларів на рік, а також з додаткових коштів.
Додаткові кошти будуть отримані за рахунок зниження з дати набрання чинності цієї угоди ціни в розмірі до $ 100 від встановленої чинним контрактом між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз" України, на кожну тисячу кубометрів газу, що поставляється в Україну, виходячи з пільгового узгодженого обсягу поставок, передбаченого згаданим контрактом, за наступною формулою: при ціні в 333 доларів і вище за 1 тисячу кубометрів газу зниження складе 100 доларів, при ціні нижче 333 доларів зниження складе 30% від такої ціни.
Угода набуває чинності з дати останнього письмового повідомлення про те, що кожна зі сторін виконала внутрішньодержавні процедури, необхідні для набуття чинності.
У пояснювальній записці до проекту закону про ратифікацію угоди по флоту підкреслюється, що ратифікація документа відповідає національним інтересам Росії.
У висновку уряду на проект закону також вказується, що ратифікація угоди відповідає довгостроковим стратегічним інтересам РФ, підкреслює прагнення обох держав до створення сприятливих умов для довгострокового двостороннього співробітництва.
Реалізація угоди буде здійснюватися в межах бюджетних асигнувань, передбачених у федеральному бюджеті на відповідний рік.
Раніше Верховна рада України прийняла закон "Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України". За відповідне рішення проголосували 236 депутатів з 238 зареєстрованих в залі.