
Те, що фільм про Шевченка може бути блокбастером, довели майже 100 років тому.
Перший німий фільм про поета, якого зіграв Амвросій Бучма, зробив касу вже у 20-х роках. У 2-й екранізації у 50-х молодий Сергій Бондарчук втілює образ Шевченка-борця. А в фільмі часів хрущовської відлиги у ролі поета дебютує Іван Миколайчук – цей образ тоді надихав українських дисидентів.
Тому ужгородський письменник Олександр Гаврош привіз до столиці свій сценарій про Шевченка, який може бути цікавий сучасним глядачам. Він – 1 із 3-х номінантів конкурсу кінопроектів до 200-річчя поета. Хоче зняти кіно про Шевченка молодого і успішного, коли той жив у Києві, входив до Кирило-Мефодіївського братства. І це буде детектив.
«Навіть Голлівуд відпочиває, якщо почитати реальну цю історію. В цій історії є все, є таємне товариство, є зрадник, є змова, є донос, є переслідування», - розповідає письменник, автор сценарію Олександр Гаврош.
На роль Шевченка автор обрав Євгена Нищука, який саме зараз грає поета у театрі. І цілком за те, щоб олюднити надто хрестоматійну постать.
Для того, щоб історія Тараса Шевченка стала співзвучною часу, треба позбавити її кліше і шаблонів, які заховали внутрішню драму людини, каже режисер Олександр Денисенко, син кінорежисера, який у 60-х й зняв фільм про поета «Сон».
Тож Олександр Денисенко пропонує психологічну драму про останні місяці поета у засланні. Із детективним сюжетом та любовним трикутником. Роль поета довіряє Остапові Ступці.
3-й номінант – Андрій Окара, російський політолог, який вільно володіє українською. Він бачить Шевченка героєм містичного трилера. Але сценарій написати не встиг. Попри це, організатори кіноконкурсу сприятимуть в зйомках усіх 3-х фільмів.
Левову частку грошей забере переможець, журі назве його сьогодні. А фільм знімуть за 2 роки, до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.