З 12 по 14 жовтня голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида разом із Головою відомства Ігорем Калєтніком у складі української делегації з офіційним візитом відвідав Азербайджан.
Вітчизняні посадовці провели кілька важливих зустрічей із керівництвом цієї держави, відвідали Регіональний офіс з інституційного розвитку Всесвітньої Митної Організації в Європейському регіону, Бакинський Регіональний навчальний центр Всесвітньої Митної Організації та Кінологічний центр Державного митного комітету Азербайджанської Республіки. Зокрема, керівник краю піднімав питання взаємодії між регіонами двох країн, залучення азербайджанських інвестицій в економіку Закарпаття. Більш детально – у бліц-інтерв’ю з Олександром Ледидою.
— Якою була мета поїздки до Азербайджану?
Відзначу, що Азербайджан – це дружня для України держава. Відтак, від керівництва країни було запрошення відвідати цю державу, обговорити певні моменти співпраці. Є чимало питань, які цікавлять Україну. В першу чергу, це газ і нафта. А Азербайджан, у свою чергу, зацікавлений у туристично-рекреаційному потенціалі нашого краю – це і мінеральні води, і термальні джерела, і неповторні краєвиди нашого краю. Ми домовились, що найближчим часом приїде азербайджанська делегація на Закарпаття, і будемо спільно працювати.
— Які зустрічі мали місце під час поїздки? І що саме вдалося побачити в Азербайджані?
Під час візиту з нашою делегацією зустрілися прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр, міністр торгівлі, голова митної служби і т.д. За ці два дні мав змогу побачити історичну частину Баку, ознайомитися з діяльністю промисловості. На власні очі побачив роботу потужних переробних та нафтовидобувних підприємств.
— Що найбільш вразило Вас під час поїздки?
Знаєте, останній раз я був у Баку 24 роки тому. Тому, особливо вражений темпами розвитку країни. Сьогодні, мабуть, Азербайджан -одна з держав світу, що найбільш динамічно розвиваються.
— У чому може полягати інтерес Азербайджану у співпраці з Закарпаттям?
На мій погляд, Азербайджан найбільш зацікавлений у нашому краї з точки зору інвестицій у туризм та рекреацію, будівництво нових готельних комплексів, а також деревообробну промисловість.
— Дякуємо за розмову.