Будівництво нового аеропорту на Закарпатті обійдеться держбюджету в 2-3 млрд гривень.
Як повідомляє ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна, Міністерство інфраструктури вважає відкриття аеропорту "Ужгород" лише тимчасовим вирішенням проблеми авіасполучення Закарпаття з Києвом.
— Відкриття аеропорту в Ужгороді — тимчасове рішення. Для нас ключовим буде будівництво нового аеропорту — або в Мукачево (швидше за все), або в іншому місті. Але для цього потрібні гроші 2-3 млрд гривень, — Зазначає Володимир Омелян.
У мініфрастуктури наголошують, що Закарпаття не може бути територією, відрізаною від України. Воно повинно мати повноцінне дорожнє, залізничне і авіаційне сполучення. Однак, міністерство не може "бути нянькою для всіх аеропортів".
— Вони повинні зацікавити авіакомпанії, запропонувати пасажиру продукт, щоб літаки не були порожніми, і тоді вже планувати зручні рейси, — вважає міністр інфраструктури.
За його словами, зараз справа за переговорною позицією з боку керівництва аеропорту та керівництва області.
Раніше Mukachevo.net писало що Ужгородський аеропорт планують зробити тимчасовим, поки не побудують новий в Мукачеві.
Також , нещодавно компанія "Мотор Січ" заявила, що здійснить останній рейс до Ужгорода і назад 10 травня, а з 17 травня рейсів не планується.
Проте, директор аеропорту "Ужгород" запевняє, що сполучення з Києвом не скасовано, а призупинено, але коли будуть відновлені - наразі невідомо, бо йдуть перемовини. Більше того, йдуть перемовини про щоденні рейси "Київ - Ужгород".
Цю ж інформацію про перемовини і щоденні рейси надав міністр транспорту Володимир Омелян, реагуючи на резонанс у ЗМІ з приводу чи то скасування, чи то призупинення авіасполучення "Київ - Ужгород", але також не дав інформації, коли саме рейси відновлять, у тому числі регулярні.
Авіарейс за цим маршрутом «Київ – Ужгород» було запущено 15 березня. Його відкривали особисто міністр інфраструктури Володимир Омелян та президент Петро Порошенко.
З самого початку запуску авіасполучення було чимало питань щодо доступності ціни на літак, адже найдешевший квиток коштує від 2 тисяч гривень. А ще більше - на власне маршрут, адже рейс з Києва до Ужгорода здійснювався з 2-годинною пересадкою у Львові.
Більше про проблеми авіасполучення із Закарпаттям читайте у наших окремих дослідженнях: