Сьогодні в Ужгороді півроку роботи Верховної Ради проаналізували активісти Громадянська мережа ОПОРА.
За словами аналітика ОПОРИ Юрій Лісовський, за 6 місяців роботи законодавчого органу депутати розробили близько 2000 законопроектів. Із них біля 300 стали законами. Цікава деталь – фракції парламенту – Партії регіонів та «Батьківщини» у своїй роботі цікавилися одними й тими ж темами – економіка, соціальні проблеми та правоохоронна система.
За висновками аналітиків ОПОРИ, найбільший вплив на парламент у контексті внесення законопроектів, які згодом стають Законами, має Президент України. Найменший – фракція Комуністичної партії України.
Щодо роботи закарпатських мажоритарників, то, за інформацію координатора мережі ОПОРА у Закарпаттській області Святослав Бабіля, найактивнішим у розробці законопроектів став Віктор Балога – він розробив 15 законодавчих ініціатив. З них чинним актом став поки що лише один законопроект, а саме – Закон України «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».
Василь Ковач розробив три законопроекти, з них один став чинним – постанова «Про відзначення 1120-річчя заснування міста Ужгород».
Павло Балога став співавтором 3 законопроектів, жоден чинним актом не став.
Василь Петьовка був співавтором двох законопроектів, ні один не став чинним.
Іван Бушко став співавтором 3 законопроектів, з них жоден не став чинним актом.
Представник Партії регіонів Михайло Ланьо за півроку роботи не зареєстрував жодного законопроекту і не подав жодного депутатського запиту.
До участі у «круглому столі» були запрошені усі 6 нардепів, втім із обранців не прийшов ніхто.
Від Василя Ковача на зустрічі була його помічниця Алла Кохан. За її словами, хоча пан Ковач за 6 місяців не зареєстрував депутатських запитів, він має в активі близько 3 десятків депутатських звернень.