Опубліковані стенограми з літака Качинського фальшивка

13
0

Полковник Бартош Строїнський заявив, що опубліковані стенограми - не ті, під якими він ставив свій підпис.

Полковник польських ВПС Бартош Строїнський, запрошений до Москви для консультацій у ході розшифровки даних чорних скриньок Ту-154 президента Польщі, який розбився під Смоленськом, заявив, що опубліковані стенограми - не ті, під якими він ставив свій підпис. Про це повідомив польський телеканал TVN24.

Як заявив Строїнський, він був запрошений до Москви як людина, яка мала досвід роботи з літаками Ту-154 - він літав на ціх машинах, перебуваючи на службі у 36-му Спеціальному транспортному полку ВПС Польщі. За його словами, свій підпис під розшифровкою записів переговорів у кабіні літака, що розбився він поставив в кінці квітня.

Строїнський запевняє, що документ, переданий російською стороною 31 травня і опублікований в Польщі 1 червня, він не підписував. Отже, Росія передала Польщі якусь іншу стенограму.

Опублікована польською стороною стенограма датована 2 травня. Прізвище Строїньского в документі вказане, проте його підпис відсутній (40-а сторінка з підписами з якоїсь причини знаходиться між першою і другою сторінками документа).

Одним з різночитань, зазначених Бартошем Строїнським після прочитання опублікованої версії розшифровки, стало твердження, що перед катастрофою в кабіні літака перебував шеф дипломатичного протоколу МЗС Польщі Маріуш Казана. За словами Строїнського, в підписаній ним версії документа присутність в кабіні Казани підтверджено не було.

Як прокоментувала цю обставину представник міністерства внутрішніх справ Польщі Малгожата Возняк, прізвище Казани в стенограмі вказали представники Міждержавного авіаційного комітету (МАК), який розслідує причини катастрофи. Польські експерти змогли визначити особу тільки одного з сторонніх, присутніх у кабіні пілота - ним виявився глава ВПС Польщі генерал Анджей Блазік. Ким була друга людина, так і залишилося невідомим.

Нагадаємо, Ту-154 президента Польщі розбився під Смоленськом 10 квітня. На борту літака знаходилися 96 чоловік, серед них - президент Лех Качинський з дружиною, а також політики, представники військового командування Польщі та громадські діячі. Всі вони в складі делегації прямували на траурні заходи в Катинь. Ніхто на борту не вижив.

19 травня МАК опублікував перші дані розшифровки бортових самописців президентського літака. Експерти зробили висновок, що причиною катастрофи стали погані погодні умови і недостатня видимість. При цьому російські фахівці стверджували, що літак розбився через недосвідченість польського екіпажу, в той час як польська сторона вбачала в тому, що трапилося некомпетентність диспетчерів російського аеродрому. Через деякий час польські учасники слідчої комісії визнали, що причиною катастрофи стала помилка пілотів.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також