Важко уявити компанію чи будь-яку іншу комерційну організацію без власного офісу. Адже саме тут знаходиться, так би мовити, «мозковий центр» бізнесу, де проходять усі важливі для успішного функціонування підприємства процеси.
Проте не кожен бізнесмен може дозволити собі придбати офіс, тому оптимальним варіантом є саме оренда нерухомості Львів, що, певна річ, дозволяє вирішити «офісне питання» в максимально стислі строки.
Взяти в оренду офісне приміщення – справа, відверто кажучи, не така вже й легка, тому цей процес потребує виваженого та добре продуманого підходу. Оскільки зараз вітчизняний ринок комерційної нерухомості зростає за арифметичною прогресією, це може дещо ускладнити вибір. Тому ми пропонуємо декілька порад, котрі, маємо надію, допоможуть Вам підібрати офіс, котрий на всі сто відсотків відповідатиме Вашим потребам.
З чого розпочати пошук?
Найперше варто визначитись з локацією офісу. По-перше, вона повинна бути вигідною, а по-друге, максимально пріоритетною для Вашого бізнесу.
Крім того, зверніть увагу на:
- Інтер’єр і екстер’єр;
- Наявність неподалік зручної транспортної розв’язки та об’єктів інфраструктури;
- Якість внутрішнього оздоблення приміщення;
- Можливість розширити орендовану площу, якщо виникне така необхідність у перспективі;
- Умови співпраці та тарифи.
Разом з тим не забувайте врахувати й індивідуальні критерії, котрі можуть бути визначальними у вирішенні питання щодо оренди офісного приміщення.
Укладаємо договір грамотно
Якщо Ви підібрали максимально підходяще для Вашого бізнесу офісне приміщення, наступним етапом є укладання договору, що потребує сконцентрованості, уважності та врахування навіть найнезначніших деталей. Проте попередньо слід пересвідчитись, що сторона, що здає нерухомість в оренду, є її власником, має всі відповідні документи. У випадку, коли орендодавець ухиляється від цього, це, як мінімум, повинно Вас насторожити. Можливо, приміщення не належить орендодавцю або знаходиться під арештом чи заставою. Більше того, не зайвим буде перевірити повноваження особи, що укладатиме з Вами угоду, зокрема, чи має вона право підпису таких документів (таку інформацію можна знайти в Статуті компанії-орендодавця).
Угода оренди укладається виключно в письмовому виді і, як правило, в двох екземплярах (по одному для кожної сторони), скріплюється підписами та печаткою. Пам’ятайте, якщо не дотримуватись форми угоди, це може призвести до недійсності угоди. Певна річ, краще цю справу довірити фахівцям або хоча б перед підписанням договору проконсультуватися з практикуючим юристом, що спеціалізується на нерухомості.