
А ще це доведеться робити через аукціон
Нижня межа орендної ставки за землю у нашій області тепер складатиме щонайменше 1281 грн. Такі зміни внесено прийнятим на цей рік законом про державний бюджет. Вираховується ця сума, виходячи з встановлених трьох ставок земельного податку, який, у свою чергу, складає 5% від суми грошової оцінки землі, або середньої вартості ріллі по області, там, де оцінку не проведено.
Начальник головного управління земельних ресурсів у Закарпатській області Іван Калинич вважає такі зміни дуже позитивними, адже раніше часто виникали ситуації, коли землю віддавали в оренду буквально за копійки. При тому, що це, як відомо, одне з основних джерел надходжень коштів до місцевого бюджету і, відповідно, для використання на потреби громади.
Також законом про бюджет 2008 передбачено, що земля повинна надаватися в оренду за результатами відповідного аукціону. Без нього можуть отримати ділянки, які (або будівлі на яких) орендують бюджетні установи, музеї, підприємства і громадські організації у сфері культури та мистецтв.
Щоправда, як повідомив у вівторок, 29 січня, на брифінгу, Іван Калинич, поки що немає ніяких нормативних документів як проводити такі аукціони і це щонайменше на кілька тижнів загальмує надання ділянок. Щодо нововведень у фахівців є чимало запитань, зауважень і пропозицій і їх уже направили до Києва.
Водночас на Закарпатті гостро стоїть проблема проведення грошової оцінки землі. І в обласному бюджеті-2008 для цього передбачено 700 тис. грн. Також кошти повинні знаходити на місцях, адже з проведенням грошової оцінки землі зростає її вартість.
Нині, як повідомив начальник управління, найдорожча земля на перевалах — там правлять по 10-12 тисяч євро за сотку. А з аукціону найдорожче пішла ділянка у Мукачеві у 2006 році — по 4670 грн. за квадратний метр.
Вл. інф.