Грошей не ждуть – їх заробляють
Голова Закарпатської облради Михайло Кічковський взяв участь у спільному засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, яку очолює Федір Харута, головного фінансового управління ОДА та представників райдержадміністрацій Берегівського, Виноградівського та Іршавського районів.
Михайло Михайлович, звертаючись до присутніх, зазначив, що бюджетна тема – одна з найболючіших в житті органів місцевого самоврядування. А тому сьогодні належить якомога серйозніше поставитись до питання забезпечення соціально–економічного і культурного розвитку довірених самоврядних територій на наступний рік, для чого слід подати пропозиції в бюджетну комісію, які її члени опрацюють, узагальнять і надішлють на адресу Уряду з тим, аби вони потрапили в проект бюджету 2008–го. Водночас, далі вів голова облради, необхідно відшукати реальні джерела наповнення бюджетів. Якнайскоріше дістатися до тих джерел можна шляхом підтримки малого й середнього підприємництва, сільського „зеленого“ туризму, створення сільських садиб, культурних центрів тощо – такі об’єкти у всьому цивілізованому світі вважаються головними наповнювачами місцевих бюджетів та гарантами створення нових робочих місць. А тому, наголосив Михайло Михайлович, дійте, бо маєте все для цього – і законодавчу базу, і можливості. Залишається знайти тільки бажання.
Авжеж, істина – проста: щоб могти, треба хотіти.
Керівник облради висловив свою позицію і щодо питання доцільності дроблення сільрад, які є дотаційними, малопотужними, відповідно не можуть зібрати коштів на своє утримання. А тому мають місце непоодинокі випадки, коли сільські ради з оплати праці виконавчого апарату виходять за межі кошторису і нічого не роблять з наповнення бюджету, аби перевиконання спрямувати на покриття дефіциту. Ясна річ, так бути не може. Бо це - бюджет проїдання, а ми ведемо мову про бюджет розвитку, а він сам по собі не розвиватиметься.
Представники Берегівського й Виноградівського районів звернули увагу на чинне законодавство в плані податків. Зокрема, фіксований та єдиний податок, казали вони, включає в себе і оплату за землю, що не відповідає об’єктивності. А тому оплату за землю необхідно вилучити з названих податків і провести його як окремий податок.
На завершення зустрічі Федір Харута підкреслив, що бюджет наступного року щодо ресурсного наповнення не буде легким, але органи місцевого самоврядування повинні докласти максимум зусиль, аби винайти оптимальні шляхи вирішення проблем, які є винятково важливими для соціально–економічного розвитку самоврядних територій. І в цьому плані головним повинно стати правило: грошей не ждуть – їх заробляють.