та окреслили орієнтири
У п’ятницю, 21 серпня, відбулося підсумкове засідання розширеної колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, в якому взяли участь заступники голів та начальники відділів, управлінь райдержадміністрацій і міськвиконкомів, ректори та директори вищих і професійно-технічних навчальних закладів, керівники та працівники дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів, завідуючі районними та міськими методичними кабінетами, представники профспілок. З доповіддю про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти у 2008/2009 навчальному році та завдання на 2009/2010 навчальний рік виступив начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак.
Він відзначив, що фінансування галузі за останні роки дало можливість значно поліпшити навчально-матеріальну базу закладів, якість освітніх послуг. Зокрема, загальний обсяг бюджетних призначень області у галузі «Освіта» у 2007 році становив 847,3 млн. гривень, у 2008 році – один мільярд 155 млн. гривень, у 2009 – один мільярд 307 млн. гривень.
Упродовж 2007-2008 років та з початку цього року з обласного бюджету додатково виділено для районів та міст області 26 мільйонів гривень. З них 12,2 мільйона гривень - 2009 році, з яких уже половину профінансовано.
У 2007-2008 роках введено в експлуатацію 21 навчальний заклад на 4004 учнівських місць, з яких 13 ¬– новобудови. Усі вони забезпечені новими шкільними меблями та сучасними засобами навчання з природничо-математичних і технічних дисциплін. Цього року планується ввести в експлуатацію 6 шкіл та два дитячі дошкільні заклади.
Начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак проаналізував виконання освітянських програм, зокрема комп’ютеризації шкіл, «Шкільний автобус» тощо.
Виступаючи на колегії, голова облдержадміністрації Олег Гаваші відзначив, що у вирішенні освітянських проблем активну участь повинні брати органи влади на місцях. Він звернув увагу на те, що окремі райони їх реалізацію намагаються вирішити лише за рахунок обласного і державного бюджетів, не спрямовують додаткові кошти на галузь, зменшують капітальні видатки. Якщо, наприклад, Тячівський район за рахунок власних коштів тільки минулого року закупив три шкільні автобуси, Міжгірський – 2, то в ряді районів за час дії програми “Шкільний автобус” за рахунок коштів районних бюджетів не закуплено жодного. Керівник краю ще раз наголосив, що допомогу отримуватимуть ті, хто докладатиме максимум зусиль до вирішення освітянських проблем.
Голова облдержадміністрації зупинився на проблемах дошкільної та позашкільної освіти, забезпеченні навчальних закладів області кваліфікованими педагогічними кадрами.
В обговоренні доповіді взяли участь перший заступник Хустського міського голови Остап Букачевський, головний державний санітарний лікар області Віра Чиж, начальник управління освіти Ужгородської міської ради Володимир Огар, начальник відділу освіти Берегівської райдержадміністрації Василь Лендєл, директор Ужгородського комерційного технікуму Петро Гаврилко, вчитель німецької мови Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Ольга Симчич, викладач Хустського професійного ліцею Наталія Дувавка, завідувач дошкільним навчальним закладом с. Синевирська Поляна Міжгірського району Ганна Підберецька, голова Іршавського райкому профспілки працівників освіти Олег Попович.
На колегії голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші вручив премії переможцям та призерам Всеукраїнських олімпіад та їхнім вчителям, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.