Ознайомити громадян з перевагами євроінтеграції

4
0

вирішили керівники Мукачівщини

Вчора в Мукачівській  райдержадміністрації відбулося чергове  засідання громадської колегії, члени якої відповідно до порядку денного розглянули та обговорили питання про проблеми та перспективи України на шляху до євроатлантичної інтеграції та суспільно-політичну ситуацію у районі та Державі. В роботі колегії взяли участь представники районних організацій політичних партій, громадських та благодійних об’єднань, представники бізнесових структур та органів виконавчої влади району.

 Заступник голови Мукачівської райдержадміністрації Михайло  Мотильчак почав засідання колегії  з того, що окреслив загальне ставлення громадян до питання євроатлантичної інтеграції. При цьому він із прикрістю зауважив, що українці, здебільшого позбавлені правдивої та об‘єктивної інформації стосовно перспектив євроінтеграції та умов вступу України до НАТО. Пан Мотильчак також окреслив нормативно-правову базу євроінтеграційного процесу, в рамках якої є широкі можливості для тісної співпраці Північноатлантичного альянсу та України. Зокрема він зазначив, що вступ до НАТО - це демократичні права і свободи, цивільний контроль над обороною, участь у прийнятті рішень з питань європейської та євроатлантичної безпеки, безпрецедентні гарантії щодо збереження суверенітету й кордонів України, економія коштів на оборону, збільшення інвестиційної привабливості країни. Голова районної організації  ради ветеранів України Качур Іван  Дмитрович висловив тезу про те, що українське населення в основній своїй масі перебуває щодо НАТО в полоні стереотипів часів Другої світової війни або безпідставних чуток. Об‘єктивна роз‘яснювальна робота з цих питань не проводиться. Тому слід більше працювати у напрямку просвітницької роботи, щоб донести до мешканців району правдиві факти. «Як тяжко було витравлювати із свідомості людей любов до Леніна, так важко сьогодні витравлювати нелюбов до НАТО», -зауважив пан Качур.

 Тому одноголосно члени громадської колегії прийняли рішення про те, аби  розробити  план заходів з проведення відповідної інформаційно-просвітницької роботи у районі, яка зокрема передбачала б: організацію  семінарів для директорів шкіл і викладачів суспільних дисциплін з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; проведення учнівських наукових конференцій на тему: «Входження до євроатлантичної спільноти – шлях до гідного майбутнього української молоді». Також членами колегії запропоновано започаткувати у закладах культури району практику проведення конкурсів  та  вікторин на тему «Чому я «за» або «проти» НАТО/ЄС?»; формування у бібліотеках добірок книжок, журналів, інших матеріалів із питань євроатлантичної інтеграції.

 Під час обговорення суспільно-політичної ситуації у районі та Державі учасники засідання не залишили поза увагою питання проведення  позачергових виборів до Верховної Ради України, які мають відбутися восени. Майже всі висловили переконання в тому, що виборам 30 вересня 2007 року бути. Тому  члени колегії обговорили питання, пов’язані із  забезпеченням проведення у районі  прозорих,  відкритих та демократичних виборів, які б забезпечили  стабільне та достойне життя українців, повідомили з сектору зв’язків з ЗМІ, громадськістю та з питань внутрішньої політики апарату Мукачівської РДА.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також