Коливання та парадокси на валютному ринку області продовжуються.
Найбільша увага з початку тижня зосереджена навколо курсу долара, який наприкінці минулого стабілізувався, а з початку цього тижня почав падати. І це наполохало велику кількість людей, зокрема і активних гравців, чи то спекулянтів, які прагнули заробити на курсі, а зараз дещо розгубилися.
Зрозуміло, що мова йде про чорний ринок обігу готівки. Офіційні курси НБУ, банків та міжбанку - стабільні уже не перший тиждень.
Отже, якщо у понеділок, 22 грудня долар можна було придбати у валютників по 19,50-19,30 гривень, то вже у вівторок, 23 грудня - по 18,80 гривень. Падіння спричинило те, що багато учасників ринку вирішили притримати долар до кращих часів. Відтак, операції з купівлі доларів обмежуються лише невеличкими угодами.
Щодо здачі долара у валютників, то якщо у понеділок це можна було зробити за курсом 18,40 грн, то у вівторок вже по 18,10.
Щодо євро, то його курс у валютників Закарпаття також падає - і купівля, і продаж.
23 грудня придбати євро можна було в діапазоні 22,70-22,80 гривень, а здати - 21,60-21,70 гривень.
Як зізнаються самі валютники, падіння курсу зумовлено святами та купівельною активністю людей, які конвертують валюту в гривню для покупок подарунків та харчів. Саме ці надходження зараз і складають основну частину обігу валюти на чорному ринку. Але це переважно незначні обсяги операцій, бо більшість учасників ринку не поспішають скидати валюту.
Про американські гірки з курсом на Закарпатті читайте більше у новинах:
Курс долара та євро на Закарпатті тримається досі на рекордній позначці
Інша схема, або Як українці масово перекваліфікувалися у валютних «мінял»
Курс євро та долара на Закарпатті дещо знизився
Від курсу валют закарпатців продовжує лихоманити
Курс євро та долара в Мукачеві "зірвався з котушок"
Як закарпатці на курсі валют заробили мільйони (+інфографіка)
Мукачево.Net