За словами керівник Закарпатського інституту політичних досліджень, влада на чолі з Геннадієм Москалем почала застосовувати адмінресурс в рази потужніше після виборів, ніж до них.
– Найяскравішою подією за всі роки існування облради, яка запам’ятається надовго, була істерика голови ОДА Москаля. Без перебільшень, в медичному розумінні цього слова це була істерика, він намагався привернути увагу на себе і зірвати сесію, – зауважив Віктор Пащенко. – Перепризначення Москаля, а саме так я називаю його повернення на Закарпаття після виборів, має чітке завдання – не допустити до влади жодною ціною «Єдиний Центр», взяти облраду під контроль обладміністрації і Президентської вертикалі. Коли Москаль зрозумів, що більшість депутатів йому не підконтрольна, тоді і почалася ця істерика, нездоровий приступ. Що він буде говорити Президенту, як він зможе виправдатись? Тому йому потрібно було будь яким способом отримати перерву, щоб зідзвонитись з Києвом. Тому вони ламали кабінку для голосування, крали скриньку тощо.
Читайте також: До вівторка Москаль спробує домовитися, насамперед, з КМКС – експерт
– Інша ситуація, що чітко вималювалась – союзниками виявились «Солідарність» і «Відродження». Що це за союз коли у «Відродженні» більшість колишніх регіоналів, у закарпатському варіанті це антимайданівці в прямому розумінні цього слова, які під час Майдану стояли на Народній площі на захист команди Януковича? Це Михайло Ланьо, який вчора був на сесії, це брати Андріїви, Іван Чубірко, Олексій Баранюк, Петро Ільницький і так далі. Питається, яка може бути спільна ідея між ними і «Солідарністю»? – акцентує експерт.
Читайте також: Балога – Порошенку про «ширку» у Закарпатській облраді: Це Ваш вибір і Вам нести за нього відповідальність
– Безумовно є одне спільне, бо ворог мого ворога – мій друг. Це було підкреслено Москалем, коли він не захотів розмовляти з представниками «ЄЦ», звертаючись до «Батьківщини», що вони зрадники, бо об’єднались з «Єдиним Центром». А те, що «Солідарність» об’єдналась з «Відродженням» не враховується? Ось таке викривлення виходить, – додає Пащенко. – Політичних домовленостей не буде, буде тиск. Це видно з того, як вибудовується вертикаль влади. Москаль отримав вказівку контролювати. Він вчора кричав «ламаєте нас через коліно». Але хто їх може зламати? Більше того, владна вертикаль використовує на повну силу адмінресурс. Депутатів будуть шантажувати. В першу чергу угорців, Брензовича. Будуть тиснути на місцевих депутатів, когось лякатимуть, комусь пропонуватимуть посади, преференції. Можливо шукатимуть і серед «Батьківщини», «ЄЦ». Всі є люди, у кожного є слабинки. Це не буде політична відкрита розмова, це буде кулуарна боротьба. Тому про конструктивну політичну домовленість у цій облраді при губернаторстві Геннадія Москаля не йдеться.
Читайте також: Ленд’єл про дії Москаля: За все своє життя я не бачив, щоб губернатор Закарпаття дозволяв собі так поводитися
Mukachevo.net