За словами закарпатського політолога, декларація про співпрацю, підписана кандидатом у президенти з Товариством угорської культури Закарпаття в Ужгороді, має більше іміджеве, ніж електоральне значення.
– Це логічна угода. Так традиційно склалося, що серед угорської громади Закарпаття є 2 об’єднання. Одне – Демократична партія угорців, котрі традиційно дружать з так би мовити, авторитарною, старою владою. Гайдош у свій час був членом СДПУ (о), потім Партії Регіонів. Тобто це такий собі консервативний напрямок. Їх ще тому називають «угорці адмінресурсу». Друга частина – це КМКС. Вони вже є партією такого більш правого напрямку. У будь-якому випадку КМКС має «патронів» в Угорщині. Це, зокрема, Віктор Орбан з його партією Фідес.Ну а Гайдош більш орієнтований на соціалістів Угорщини, котрі зараз є в опозиції. Аналогічну декларацію було підписано у 2004 році між КМКС та Віктором Ющенком при посередництві того ж Орбана, котрий на той час перебував у Києві, – зауважив Віктор Пащенко у коментарі Мукачево.net.
– Щодо впливу на рейтинг, то сильно вираженим він не буде, бо за всіх обставин угорці не є вирішальною силою на Закарпатті. Але все ж ця угода позитивно вплине на сприйнятті Петра Порошенка як загальнодемократичного лідера. Угорці не сприйматимуть його як бандерівця. Таким чином Порошенко стає лідером європейського типу, а не політиком вузько націоналістичного спрямування. Він своїм прикладом показав, що готовий говорити з нацменшинами, враховувати їх інтереси тощо. Таким чином вирішальної ролі підписання угоди не зіграє але підніме рейтинг Порошенка у цілому, – підсумував експерт.
Нагадаємо, що 1 травня Василь Брензович з боку ТУКЗ (КМКС) та Петро Порошенко підписали декларацію про співпрацю. Згідно з нею громада закарпатських угорців пообіцяла підтримати Петра Порошенка на виборах президента, а той у відповідь - захищати права нацменшини аж до представництва її інтересів на рівні.