На розі вулиць Берегівської та Шевченка (колись Текелі) ще у 20-ті роки минулого століття відкрили пекарню, яка справно пече хліб і сьогодні.
Місто, яке вже мало розвинену інфраструктуру: ресторани, бари та кафе, потребувало своєї пекарні. Хліб був стратегічно важливим продуктом завжди, а тому і його виготовлення треба було організувати на міському рівні. В якому році точно запрацювала перша парова пекарня на розі вулиць Берегівська та Текелі в Мукачеві, достеменно невідомо. З книжок про історію Мукачева та листівок знайдених там, бачимо, що у 20-ті роки ХХ століття підприємство вже працювало.
Одна з листівок з приватної колекції закарпатського колекціонера датована 1925 роком. На ній зображений процес випікання. Очевидно, в ті часи пекарство було чоловічою справою.
До речі, пекарню, як і більшість інших закладів, називали за іменем та прізвищем власника. Тобто – пекарня Йожефа Піллаха.
Хліб випечений тут постачали майже у всі ресторани , кафе та їдальні того часу. І звісно ж у продуктові магазини.
Переживши Другу світову війну, змінивши чимало власників, хліб для мукачівців тут випікають і досі.
Радимо також переглянути інші публікації з серії історичні кадри Закарпаття, зокрема сімейні фотопортрети, про зйомки фільму Жайворонок у Мукачеві, закарпатців у журналі LIFE та інше.