
Зрозуміло, зауважує політик, що в Мінську ми не могли досягти більшого, ніж отримали. І у цьому вина не так України, як обставин, у яких проходили переговори.
А саме, пояснює Віктор Балога:
1. При всій повазі до лідерів Франції та Німеччини, але для Росії вони зручні і комфортні переговорники. Бо для них РФ – це в першу чергу ринок збуту і торговий партнер.
2. Будь-які переговори починаються з того, що затихає зброя. Така практика і така мораль кожного мирного врегулювання, коли в основі всього стоїть збереження людських життів. А у Мінську вийшло так, що всі потиснули один одному руки, а наших людей продовжують вбивати і калічити. Нажаль, ми на це не можемо вплинути, але лідери Заходу мали б починати розмову з питання зупинки бойових дій.
3. ОБСЄ показала свою слабкість, що спричинило втрату довіри. Ця організація більше не може виступати гарантом дотримання будь-яких домовленостей. На жаль, і ООН без структурних змін, не зможе впливати на вирішення військових конфліктів. Поки Москва має в цій організації право вето, на мир розраховувати не доводиться.
4. Відтермінування військової і фінансової допомоги з боку гарантів Будапештського меморандуму, свідчить про те, що слова не тримає не лише Росія.
– А найголовніше – переговори в Мінську йшли не про Донбас. Москві він не потрібен. Їм потрібен перерозподіл сфер впливу у світі і вся Україна під своїм протекторатом. А це змушує нас не на Захід покладатися, а самим бути сильними. Якщо ми хочемо бути вільними, потрібно змінюватися самим в питанні реформ, корупції, створення передумов для виходу з кризи, - підкреслив Віктор Балога.
А саме:
- перестати списувати все на війну, бо вона скоро не закінчиться;
- перестати гратися в політичний популізм;
- перестати говорити народу неправду, бо це руйнує суспільну мораль і довіру між владою і суспільством.
Політик підсумував, що наша перемога не лише у сильній армії, а насамперед – в сильній економіці, рішучих реформах, реальній боротьбі з корупцією.