Вже на носі зима, а на Міжгірщині ще в азарті “тихе полювання”, незважаючи на перші заморозки в горах. Такого урожайного грибного сезону, як нинішній, не пригадують як старожили, так і грибники з стажем. Недарма цей рік хтось напівжартома рекомендує ЮНЕСКО заднім числом назвати Роком грибів або Роком “п'ятого полювання” бодай на Верховині.
Мікологи — це такі собі науковці-ботаніки, які вивчають гриби — нарахували вже аж 80 тисяч видів грибів, які можна зустріти будь-де: як на землі, так навіть у воді або повітрі. Але щоб знайти їх у … валові — свинячій годівниці — це, погодьмося, унікальний факт. Саме у викинутому розбитому дерев'яному кориті здибав у себе на подвір'ї прохіднянин-міжгірець Олександр Шовак ціле грибне царство глив. Вони — найпізніші осінні гриби, які за смаковими якостями і калорійністю майже не поступаються першосортним білякам-боровикам, з яких можна готувати вишукану страву.
Отож, виходить, що за бажаними трофеями, аби не тратити сили і час, не обов'язково ходити в дрімучі лісові хащі — на них можна натрапити під самим порогом хати, та ще взутими в кухонні тапки.