на колегії облдержадміністрації
За підсумками 11 місяців минулого року у загальнодержавному моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів за 27 показниками область зайняла з 1 по 13 місця, – повідомив керівник краю Олег Гаваші 31 січня на засіданні колегії облдержадміністрації. За його словами, показники області насамперед залежать від районних. Але не у всіх з них повністю використовувалися можливості, а при вирішенні деяких проблем відсутня системність у роботі.
Як доповів начальник головного управління економіки ОДА Віктор Погорєлов, минулого року у промисловості обсяги виробництва зросли на 27, 2, в аграрному секторі валової продукції вироблено на 2,2 відсотка більше. Активізувалась інвестиційна діяльність. За 9 місяців в основний капітал області надійшло в 1,7 рази більше, ніж за аналогічний період 2005 року. Річне завдання зі створення робочих місць перевиконано на 25 відсотків. Торік працевлаштовано 30 тисяч закарпатців. Зросла й середньомісячна заробітна плата. У листопаді вона становила 917 гривень і перевищувала прожитковий мінімум майже у два рази.
Однак в економічному і соціальному розвитку області є й негативні тенденції. Допущено спад виробництва промислової продукції у семи районах. Знизився рівень оплати за природний газ до 93, 5 відсотка. Не вдалося ліквідувати заборгованість із заробітної плати, хоча з липня борг зменшився майже вдвічі і становить 2, 1 мільйона гривень.
Про виконання місцевих бюджетів за минулий рік доповів начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Петро Лазар. За його словами, до загального фонду місцевих бюджетів мобілізовано 436 мільйонів 202 тисячі гривень. Зведені бюджети всіх районів області в цілому виконані. Хоча 4 міста районного значення, 8 селищних та 82 сільські ради план доходів загального фонду не виконали .
На колегії також виступили начальник головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Віктор Мацола, голови райдержадміністрацій Тячівської – Іван Бобрушко, Міжгірської – Роман Костюк, Воловецької – Михайло Реблян та інші. Вони говорили про резерви, які треба задіяти, щоб ліквідувати „вузькі” місця у соціально-економічному розвитку краю і кожного району зокрема. За підсумками колегії дано конкретні доручення.
Повідомили ЗІА "ПРОСТІР" з управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.