Про це професор Федір Шандор заявив на підсумковій прес-конференції фестивалю "Червене вино 2016".
"В першу чергу ми приймемо до уваги всі нарікання з боку організаторів та гостей фестивалю, які торкались нововведень заходу, локації та нарікань щодо якості винної продукції, саме винної продукції, а не вина. Всі ці зауваження ми врахуємо", - зауважив Федір Шандор.
Експерт також зауважив, що на Закарпатті відбулось розширення сортових зон, винна продукція з яких презентувалась на фестивалі.
"Ми помітили, що закарпатці вирощують майже 300 позицій винограду, серед яких є якісні європейські сорти, а також історичні азіатські сорти", - додає експерт.
Федір Шандор зауважив про відкритість та публічність роботи дегустаційної комісії фестивалю, яка проходила у два етапи: первинна (комісія відбирала вина на фестиваль) і вторинна (публічна, де експерти визначали краще вино фестивалю).
"На участь у фестивалі Червене вино 2016 подали заявки 57 виноробів. Дегустаційна комісія визначила з них кращих 40 для участі у фестивалі. Весь процес проходив публічно, за активної участі ЗМІ. Більшість виноробів презентували продукцію у скляній тарі, що дуже важливо для збереження якості", - зауважив Федір Шандор.
У цьогорічному фестивалі взяли участь представники 4 винних регіонів Закарпатті із 5, а саме Мукачівщина, Іршавщина, Берегівщина та Ужгородщина.
Mukachevo.net