аналогів в Україні немає
Декілька днів тому наш земляк зі Сваляви — викладач кафедри фізичного виховання УжНУ Богдан Петушинський повернувся з Києва, де провів кілька корисних зустрічей з провідними фахівцями в галузі фізичного виховання і спорту України та організував рецензію нового підручника, якому немає аналогів в Україні. Про це я поспілкувався з паном Богданом.
— Богдане Богдановичу, яка основна мета поїздки до Києва?
— Я представив на розсуд рецензентів новий підручник для студентів факультетів фізичного виховання та викладачів вузів «Спортивні ігри: теорія і практика».
— Хто с автором даного видання?
— Над новим підручником працював авторський колектив у складі: Довзія Володимира Анатолійовича - голови предметної комісії спортивних, рухливих та національних ігор Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, викладача — методиста, тренера з футболу; Лісенчука Геннадія Анатолійовича, доктора наук з фізичного виховання
і спорту, професора, заслуженого тренера України, майстра спорту, головного тренера національної збірної України з футзалу, президента асоціації міні-футболу України, члена-кореспондента Академії наук України національного прогресу; Молнара Михайла Васильовича, кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента, завідувача кафедри фізичного виховання Закарпатського державного університету; Богдана Богдановича Петушинського — викладача факультету фізичного виховання і спорту Ужгородського національного університету.
— Що стало поштовхом для видання такого підручника?
— Вимоги сучасного підходу до питання теорії і практики спортивних ігор. Спортивні та рухливі ігри займають пріоритетну роль у системі фізичного виховання, провідне місце в програмі підготовки фахівців в галузі фізичного виховання і спорту.
— Який обсяг підручника? Хто є офіційними рецензентами?
— Обсяг підручника — 600 сторінок. Він вийде під грифом міністерства освіти і науки України. Рецензентами підручника є провідні фахівці в галузі фізичного виховання і спорту: Носко Микола Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, ректор Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка; Євген Никодимович Приступа, доктор педагогічних наук, професор, ректор Львівського державного університету фізичного виховання і спорту; Валерій Миколайович Маслов, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри спортивних ігор національного університету фізичного виховання і спорту, почесний працівник фізичної культури і спорту України.
— Мені відомо, що ще в цьому навчальному році вийде кілька інших видань. Розкажіть про це детальніше.
— Ми плідно працювали в напрямку видання спеціальної літератури, яка допоможе в підготовці фахівців у галузі фізичного виховання і спорту. Скоро вийде методичний посібник «Кредитно-модульна система організації навчального процесу з фізичного виховання у вищих навчальних закладах»
під редакцією С.О.Михайловича, кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри фізичного виховання УжНУ, М.В.Молнара та Б.Б.Петушинського, де ми охарактеризовуємо критерії оцінки студентів з дисципліни «Фізичне виховання» згідно вимог кредитно-модульної системи. Вже друкується і незабаром вийде в світ методичний посібник українською та угорською мовами «Фізичне виховання в аспекті реформування й адаптації вищої освіти до вимог Болонського процесу», авторами якого є Б.Б.Петушинський і викладач фізичного виховання Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Раковці II С.С.Брековскі. Цей посібник допоможе студентам-угорцям у підготовці до занять з фізичного виховання згідно вимог сьогодення.
Виходить і новий методичний посібник для студентів та викладачів вищих навчальних закладів «Загальні питання теорії і методики спортивних та рухливих ігор» за редакцією Б.Б.Петушинського та І.І.Маріонди, викладача кафедри фізичного виховання УжНУ, майстра спорту України. В цьому виданні ми даємо характеристику організації та проведення рухливих ігор з дітьми різного віку. Розкрито методику виховання фізичних якостей.
— Дякую за розмову. Я щиро бажаю вам якнайшвидшого захисту кандидатської дисертації та великих успіхів у роботі й на науковій ниві.