Підручники все під’їжджають…

8
0

Десятикласників поки що так і не забезпечили книжками для навчання

Ситуація зі шкільними підручниками в Україні, безумовно, покращала у другому семестрі навчального року, як порівняти з початком вересня, проте вона й близько не вирішена. Нагадаємо, восени стало відомо, що чимало книжок для навчання так і не побачили світу. Особливо гостро це питання постало перед десятикласниками, яким нових підручників тоді взагалі не дісталося.
Звісно, Міносвіти запевняло, що посібники обов’язково будуть, але пізніше. Принаймні, до Нового року – точно. А на період відсутності навчальної літератури чиновники запропонували користуватися книжками, викладеними на сайті міністерства. Фактично, це означало – забезпечуйтеся, школярі, літературою самостійно. Ноутбуки по кишені далеко не всім, до того ж не факт, що кожен учитель дозволить ними користуватися в себе на уроках. Роздрукувати ж підручник не так уже й дешево.

Нині, коли розпочався другий семестр, виявилося, що хоча літературу для десятикласників і постачали впродовж осінніх місяців та грудня, однак усім її і нині не вистачає. «Наразі ми отримали підручники зі всіх предметів, окрім історії України, – повідомила «Замку» бібліотекар Ужгородської ЗОШ №5 Інна Драгун. – Наскільки мені відомо, схожа ситуація в усіх школах області. Комусь бракує підручників із хімії, іншим – із фізики. В цілому, здається, в нашій області ще далеко не найгірша ситуація. Подейкують, що окремі київські школи досі не отримали підручників із 6-7 предметів». Пані Інна додає, що книги надходили упродовж усього першого семестру. Так, географію учні отримали в грудні.

Підтверджує це й начальник управління освіти ОДА Михайло Мотильчак. За його словами, станом на 24 січня 10-класники всіх закарпатських шкіл забезпечені підручниками на 87,3%. Михайло Андрійович уточнює, що загалом книжки є зі всіх предметів, однак бракує робіт окремих авторів. «Припустимо, з зарубіжної літератури ми повинні отримати навчальну літературу 4-х авторів. Наразі ж маємо лише трьох. Така ж картина з історії України – роботи трьох авторів є і чекаємо на ще одного. А, до прикладу, підручники з алгебри маємо трьох типів – академічний, профільний та стандартний. Наразі бракує профільних із цієї дисципліни». Крім того, головний освітянин області повідомив, що повністю забезпечені новими підручниками другокласники краю, а первачки цьогоріч отримали новенькі букварі. Хоча, розповідають батьки, не в усіх школах вистачає окремих книг для учнів інших класів.

Тим часом з’явилися чутки, що з наступного року шкільні підручники взагалі доведеться… купувати. Сподіваємося, що це дійсно лише вигадки, оскільки подібне нововведення, по-перше, порушувало б Конституцію, яка гарантує безплатну середню освіту всім громадянам, а по-друге, сильно вдарить по кишені незаможних батьків. До прикладу, на ринках нині підручники лише з української мови, алгебри, всесвітньої літератури та географії коштують по 50 гривень кожен. Повний комплект необхідної літератури обійдеться десь до тисячі гривень. Як повідомив «Замку» Михайло Мотильчак, щось подібне дійшло і до нього, однак, знову ж таки, на рівні чуток. Офіційної інформації з цього приводу наразі немає…

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також