У родича дружини підозрюваного у вбивстві у "Каравані", Анатолія Синельникова, після візиту правоохоронців констатували струс мозку.
Ганна залишила свого чоловіка, інваліда другої групи, на самоті буквально на пару годин, а повернувшись, застала його у жахливому стані: розбита губа, садна на ногах, обличчі, на руках сліди від наручників, рушник був весь у крові.
Сам потерпілий розповів, щойно він відчинив двері, як його почали бити. "Каже: лягай. Я ліг, і почали бити", - пригадує Синельников.
Як вже повідомлялося раніше, Анатолій переніс онкооперації на головному мозку і не дуже добре говорив, а після міліційного візиту - і поготів. Вже в лікарні нейрохірурги констатували у нього струс мозку.
"Його і так ледве витягли, а тепер, чим це загрожує, не відомо", - бідкається сестра потерпілого Валентина Козоріз.
Нагадаємо, "Беркут" у цій квартирі шукав Ярослава Мазурка - підозрюваного в розстрілі охоронців у "Каравані". Обшук провели на підставі того, що тут живе родина брата дружини підозрюваного, але ніхто нікого не бив, запевнили у міліції.
"Звичайно, можливо десь хтось і штовхнув, але щоб бити і таке інше - немає. За цією інформацією наразі проводиться розслідування. Якщо громадяни мають претензії до правоохоронних органів, можуть звертатися до прокуратури", - пропонує речник УМВС Києва Ігор Михалко.
Якщо вони дозволяють собі так брутально порушувати права людини в такій справі, де про всі порушення негайно стає відомо всьому суспільству, то це знову ж таки підкреслює одне: вони не вміють і ніколи не будуть працювати інакше, впевнений правозахисник Дмитро Гройсман.
Правоохоронці говорять про резонансний злочин і потенційну небезпеку для суспільства поки підозрюваний на волі. Адвокати кажуть, що це просто прикриття.
"У них ліцензія на свавілля. Лупцюють, б'ють заради найвищої гуманної цілі - боротьби із злочинністю", - каже віце-президент спілки адвокатів Петро Бойко.
Ще одна типова практика - призначати винних. Вона триває ще з радянських часів та проявилася у справах вітебського маніяка та пологівського вбивці, у яких було зламано долі більше ніж двом десяткам невинних людей.
"Цей злочин вже б розкрили через годину. Найкраще - на наступний день. Але є одна перешкода - фотографія. Не було б фотографії, найшовся убивця, який би підійшов по всім параметрам", - вважає Бойко.
На протиправні дії міліції адвокати і правозахисники радять скаржитися до прокуратури. Щоправда, з приміткою: корпоративний дух подекуди сильніший за букву закону.