
На сьогоднішній день Київський завод підіймально-транспортного обладнання є найбільшим виробником кранової вантажопідйомної техніки в України.
Проте Київський завод підіймально-транспортного обладнання не зупиняється на досягнутих результатах і продовжує вдосконалюватися в усіх напрямках кранобудування. Використання інноваційних технологій і найсучасніших комплектуючих, помножене на професіоналізм співробітників, - це основа для реалізації нових успішних проектів.
Саме таким довгостроковим проектом є співпраця КЗПТО і відомої Науково-виробничої компанії «Шельф», яка виробляє обладнання для АЗС, АГЗС, АГНКС, нафтобаз і баз зберігання скрапленого газу ось уже понад двадцять років. За цей час компанія змогла зайняти гідні частки ринків в десятках країн. На підприємстві «Шельф» випускається більше 90 моделей роздавальних колонок для бензину, дизельного палива, пропан-бутану, зрідженого природного газу, водню, різних охолоджуючих і омиваючих рідин.
Крім того, компанія «Шельф» випускає понад 100 моделей місткостей високого тиску для зрідженого газу, газовози, бензовози та десятки видів іншої аналогічної продукції. Наявність власної розгалуженої мережі заправних станцій дозволяє даній компанії проводити всебічні випробування нової техніки. «Шельф» змогла увійти до числа дуже небагатьох виробників, які розробили та налагодили випуск практично повний спектр обладнання для продажу, зберігання та транспортування паливно-мастильних матеріалів і зрідженого природного газу.
Для виробництва такого великогабаритного обладнання необхідна відповідна техніка, зокрема, вантажопідйомні крани. Серед усіх вітчизняних і зарубіжних кранобудівних підприємств керівництво компанії «Шельф» зупинила свій вибір на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання. Безсумнівно, велику роль при цьому зіграло те, що на КЗПТО виготовляють крани, які повністю відповідають не тільки вітчизняним, а й європейським стандартам.
Наведемо основні технічні характеристики кранів КЗПТО, що поставляються для потреб НВК «Шельф»:
- тип - електричні мостові двобалкові крани (https://kzpto.com.ua/krany-mostovye/) марки КМ-10,0-16,5-10,0-А5;
- вантажопідйомність – 10,0 т;
- висота підйому -10,0 м;
- прогін крана-16,5 м;
- база крана - 2,5 м.
Усі ці крани були оснащені вантажними крановими візками і кінцевими балками виробництва знаменитої болгарської компанії Podemcrane, тролейними струмопідводами закритого типу Mobilis (Франція) з сервісними ділянками, які дозволяють без проблем проводити обслуговування крана без відключення від мережі основної тролеї.
На кранах встановлені двошвидкісні мотор-редуктори та частотні інвертори, виготовлені компанією Schneider Electric (Франція) - це забезпечує плавність ходу переміщуваних вантажів і точність їх позиціонування під час технологічного процесу.
Звичайно, співпраця між Київським заводом підіймально-транспортного обладнання та компанією «Шельф» і далі буде успішно розвиватися, адже вона приносить безсумнівну користь не тільки цим двом підприємствам, а й усій українській економіці в цілому.