Поліомієліту у нас поки немає

4
0

Але медики вживають профілактичних заходів

Нещодавно світові ЗМІ повідомили про спалах епідемічного поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу – в Таджикистані. Там уже зареєстрували понад 120 випадків зараження цією недугою, загинуло 10 людей. Більшість хворих – діти до 5 років. Потому тривожна звістка прийшла вже з Москви – заслабувало кілька дітей, причім у тяжкій формі. Тож зараза стала наближатися до України, і наші медики забили на сполох. Розпорядження посилити заходи з унеможливлення поширення інфекції в країні видав міністр охорони здоров’я. Як реагують на загрозу закарпатські медики, ми поцікавилися у заступника головного лікаря з поліклінічної роботи Ужгородської міської дитячої лікарні Єлизавети ЛЯХ.

– Одразу хочу сказати, що поширення інфекції у нас поки немає, та, оскільки існує реальна загроза появи цього небезпечного вірусу, ми вжили посилених заходів запобігання. З усіма причетними фахівцями проведено консультування, ситуація постійно моніториться. В Ужгороді наразі вже вакциновано 85 % дітей до 14-річного віку. Додам, що щеплення від поліомієліту та інших небезпечних недуг відбуваються у нас згідно з календарним планом щеплень. Однак маємо й чимало відмов батьків від вакцинації малечі. Навіть попри те, що неприщеплених, відповідно до закону, не приймають до шкіл та дитсадків. Та головне, що такі діти наражаються на небезпеку підхопити гостре вірусне захворювання, зумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку поліовірусом, який викликає парези та паралічі, а у тяжких випадках – смерть дитини. Намагаємося пояснювати батькам, на який ризик вони наражають свою дитину, відмовившись від вакцинування. Хочу наголосити: щеплюємо безплатно – сертифікованим препаратом, який пройшов усі клінічні випробування й не виявляє побічної дії. Нині, знаю, до обл­СЕС надійшла чергова партія вакцини, тож, починаючи з 1 червня, продовжимо щеплення дітей.

Для довідки. Джерело інфекції – людина (хвора або носій, що переносить зараження безсимптомно). Збудник виділяється через рот (декілька діб), а потім із випорожненнями (декілька тижнів, а іноді й місяців).

Інфікуватися можна повітряно-крапельним шляхом, але частіше – при потраплянні до рота активного вірусу (через забруднені руки, їжу). Механічним переносником можуть бути мухи. Захворюваність на поліомієліт переважає в літньо-осінні місяці. Частіше недужають діти від 6 місяців до 5 років. Після видужання з’являється стійкий імунітет.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також