В неділю в Закарпатті пройшли позачергові вибори до обласної ради. Згідно підсумкових даних опозиція перемогла на 2 округах: в Іршаві кандидат від «Єдиного центру» Оксана Балога виграла у голови райдержадміністрації Ковбаска, а в Мукачеві висуванець від «Єдиного Центру» Андрій Балога переміг ще одного регіонала Івана Чубірку.
Натомість в Ужгородському районі кандидат від Партії регіонів Олександр Антал переміг представника партії «Удар» Йожефа Боднаря. У Виноградівському районі регіонал Артур Івашко переміг кандидата від «Фронту Змін» Ярослава Данка. Найменший відрив був в Мукачівському районі, де кандидат від Партії регіонів Юрій Садварі всього на 930 голосів переміг кандидата від «Єдиного центру» Василя Бігунця.
Результати виборів прокоментував кандидат політичних наук Павло Білак, який за кілька днів до виборів дав точний прогноз по їх результатам:
- Як я і передбачав у своєму коментарі напередодні виборів, опозиція перемогла у 2 округах, де підтримку отримали кандидати від «Єдиного центру». Найбільш відчутної поразки опозиційні кандидати зазнали в Ужгородському та Виноградівському районах. Розчаруванням цих виборів я б назвав партію «Удар». Саме в Ужгородському районі кандидат від «Батьківщини», який мав дуже високий рейтинг, знявся на користь маловідомого кандидата від «Удару». Найбільш ймовірно, що «Удар» поставив вимогу: підтримка спільних кандидатів взамін на Ужгородський округ для їхнього висуванця.
Треба віддати належне «Батьківщині», яка заради обєднання закарпатської опозиції пішла назустріч цим вимогам. Однак амбіції «Удару» не конвертувались у результат. Далося взнаки відсутність досвіду і сподівання виключно на опозиційний бренд. Проте вибори показали, що навіть зачистка опозиційного поля від інших кандидатів не принесе автоматично перемоги – амбіції мають бути підкріплені реальною польовою роботою. Фотографії з Кличком явно недостатньо для перемоги.
Результат кандидатів «Єдиного центру», які провели десятки зустрічей з виборцями на Іршавщині та в Мукачеві підтверджує нові виборчі тенденції : лише живе спілкування з людьми може подолати адмінресурс та підкуп, який застосовувався опонентами проти опозиційних кандидатів.
Негативний наслідок мало також те, що представники «Удару» в останній тиждень перед виборами вдалися до різкої критики інших представників опозиції. Виборці дуже негативно сприймають сварки всередині опозиційного табору. І навпаки: якби опозиційні партії не тягнули до останнього, а узгодили свої дії ще 2 місяці тому – то розраховувати на перемогу можна було б на всіх 5 округах. Особисті амбіції завадили опозиці\ перемогти. Але я все ж оцінюю загальний результат виборів зі знаком «плюс». Незважаючи на деякі суперечливі моменти, опозиційні партії (Батьківщина, Єдиний Центр, Удар та Фронт Змін) змогли домовитись про спільних кандидатів. І хоч не всі вони перемогли, однак головним здобутком є здатність закарпатської опозиції обєднуватись. Напередодні майбутніх, куди серйозніших, виборчих баталій, цей досвід є дуже корисним».