Половина мешканців Закарпаття не знають, де та як отримати соціальні послуги — дослідження

3539 2

51% опитаних не знає, як отримати соціальні послуги у їхньому населеному пункті чи громаді. Такі результати дослідження обізнаності щодо соціальних послуг, проведеного компанією Gradus Research у громадах Закарпаття, Волині та Львівщини.

44% респондентів не розуміють, де шукати місця надання цих послуг. Тобто основною перепоною на шляху до отримання професійної допомоги від фахівців із соціальної роботи стає недостатня поінформованість про надавачів. Разом з тим, 90% мають загальне розуміння про соціальні послуги, а 70% не вважають, що звертатися за соціальними послугами соромно. 

52% опитаних вказали, що найбільшими труднощами при отриманні соціальних послуг для них є недостатня поінформованість про таку підтримку. Ще майже для такої ж кількості опитаних головною проблемою є велика кількість документів, а для 47% - обмаль інформації про місця їх надання.

Як показують результати дослідження, основними джерелами новин є соціальні мережі та месенджери — їх використовують по 60% респондентів. Інформацію про соціальні послуги найчастіше дізнаються під час спілкування з друзями, родичами чи колегами (29%) та знаходять в онлайн-медіа (27%). 89% опитаних вважає, що наявна інформація про соціальні послуги корисна. 

Опитування провела дослідницька компанія Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Розмір вибірки: 570 респондентів. 

Довідково. Соціальні послуги — це професійна допомога людині у складних життєвих обставинах від фахівців із соціальної роботи. Ці обставини можуть бути дуже різними: вимушений переїзд у більш безпечний регіон, втрата роботи, наявність у родині людини з інвалідністю або дитини з труднощами розвитку тощо.

Отримати соціальні послуги можна за місцем реєстрації або проживання. Людина, яка потребує допомоги, або її родичі, законні представники повинні звернутися з усною чи письмовою заявою до однієї з установ:

  • управління (відділу, сектору) з питань соціального захисту у виконавчому органі сільської, селищної чи міської ради;
  • центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу);
  • центру надання соціальних послуг.

У Центрах життєстійкості можна дізнатися про можливості отримання соціальних послуг. 

Допис підготовлено в рамках проєкту,  що  реалізується ЮНІСЕФ разом із Львівським центром соціальних послуг і реабілітації “Джерело” за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ  “Кращий догляд для кожної дитини".

Коментарі

І
Іван

Як люди можуть знати якщо працівники цнап самі незнають які треба надати документи на отримання субсидій, я майстер виробничого навчання здавав документи на пільги як працівник педагог, пенсія 3486 грн, пять разів надавав справку що я дійсно педагог, хотя в мене є трудова книга, де є штамп печать коли по якому наказу принятий та звільнили з праці, три раз завертали тільки ту справку з освіти, що директор незнала за яким наказом мені положена допомога, субсидія, комунальні послуги , навіщо директор навчального комбінату має знати кому, яку статтю писати про допомогу, вонаж не соціальний працівник, дві неділі, я ходив по цих кабінетах щоб правильно нараховали цю субсидію, а що говорити за ще найпожилих людей, якщо самі працівники незнають що від них хочуть, права рука незнає, не відповідає що робить ліва рука, при владі Зе більш бюрократичних схем ніж при попередніх чиновниках, настальгія за ссср, бюрократичні перепони, тільки щоб той пенсіонер недополучив якусь допомогу .

N
neighbour

а які ваші докази?

Читайте також