Польща у лідерах: ТОП-10 країн Європи де заробітчани шукають роботу

9
9

Наразі Польща, Чехія і Німеччина – входять у ТОП-3 країн за кількістю розміщених робочих вакансій для українців. Більшість з наших співвітчизників мають можливість там влаштуватися у першу чергу (за кількістю вакансій) різноробами, пакувальниками, будівельниками та водіями.

Звісно, беручи до уваги показники вартості життя, українці обирають для трудової міграції Канаду, Ізраїль, Німеччину та Естонію. Однак влаштуватися офіційно там важко. Найменш привабливими (але близькими) є Угорщина, Литва, Чехія та Польща.

Цікаво, що майже 60% всіх вакансій, які пропонували у 2018 році українцям роботу за кордоном — це вакансії у Польщі. На другому місці за кількістю вакансій Чехія (12%), на третьому Німеччина (5%). Далі йдуть Словаччина, Ізраїль, Угорщина, Литва, Естонія, Португалія.

Найбільше запитів саме на робочі професії: пакувальників, будівельників, водіїв та електриків.

На території Польщі наразі проживають, працюють та навчаються 2 мільйони українців. Про це повідомив посол Польщі в Україні Як Пєкло.

Якщо брати до уваги середню заробітну плату, то порівняно з іншими країнами Східної Європи, саме Польща з мінімальною зарплатнею 523 євро знаходиться серед лідерів держав цього регіону. Нижчу зарплату мають 6-ть інших країн цього регіону (Литва, Румунія, Угорщина, Хорватія, Чехія та Словаччина).

До речі, мінімальна зарплата у Польщі 2019 року має зрости щонайменше до 2345 злотих. Міністр сім’ї, праці і соціальної політики Ельжбета Рафальська повідомила, що пропозиція її департаменту буде навіть вищою від тієї, яку гарантує закон. За таких умов мінімальна погодинна ставка становитиме 15,3 злотих.

Зараз мінімальна зарплатня становить 2250 злотих (16 тисяч 550 гривень), а мінімальна ставка за годину – 14,7 злотих. Що майже втричі більше, ніж в Україні.

У Чехії також з 2019 року підвищили мінімальну заробітну плату до 13 350 крон в місяць (раніше вона становила 12 200 крон). Отже, мінімальна погодинна оплата праці тепер становить 79,80 крон.

Звичайно, що найпривабливішими для українців є країни з найвищими зарплатами. Серед них: Канада (95 633 грн), Норвегія (84 775 грн), Великобританія (65 853), Швейцарія (60 171 грн), Ірландія (60 000 грн), Південна Корея (54 848 грн) та США (54 342 грн).

Середня зарплата в Україні постійно зростає, однак вона ще дуже далека від закордонних пропозицій. Нагадаємо, з 2019 року мінімальна зарплата в Україні має зрости на 12,1% і становитиме 4173 гривні на місяць.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за 2018 рік грошові перекази українських трудових мігрантів мають скласти близько 11,6 мільярда доларів.

Восени минулого року міністр соцполітики Андрій Рева заявляв, що від 3,2 (постійно) до 7-9 млн (не постійно) наших співвітчизників уже працюють за кордоном. Нестача кадрів є серйозною проблемою для розвитку бізнесу в Україні. І, за версією фахівців, у найближчі роки ця проблема буде лише поглиблюватись.

Так популярність запиту «еміграція» для українців зросла після першого туру Президентських виборів в Україні та досягла максимуму з 2013 року (за версією VoxUkraine).

Коментарі

М
Майдаун

“кеке”,чоловіче ви думаєте у народу амнезія!?Ви ще скажіть,що доллар був по 28 у 2013р. Не треба тут розкидуватися “заумними” і недоречними словами,типу“експресивність” бо це не добавляє вашим судженням ваги.Краще правду писати,люди поважають.Мінім.пенсія 1200грн,а це оті 150$,лікар,вчитель ЗП 4000-4200грн.І не треба тут пхати родичів-чиновників бо це вже не актуально.

К
кеке

Пане майдаун, ви в якійсь іншій країні жили або в вас були родичі у вищіх посадах(що і обумовлює вашу експресивність).

М
Майдаун

“кеке” не бреши у 2013 р. піндзія була 150-200$.А ЗП 500-600$ у бюджетників.Я вже не говорю поо тарифи. Горчкоголові скакуни на майдані зруйнували Україну і пішли батрачити у Європу за 500$.Вообщем безмозглоє бидло!

К
кеке

До 13 тоже зп не сказати щоб великі були, 200-250 доларів. Але звичайно комуналка і ціни були мало нижчі. Про переїхати в город тоді тим більш мови не було. Жити стало гірше, але і домайданний рік обітованним не був.

М
Майдаун

Матір вам в дошу,тать “революція гідності”! Ми європейці,а не азіати.Світлий,жаданий,“справедливий” капіталізм.Нашто нам заводи,фабрики,інститути.....Гайда на польську полуницю,чиську стройку.....Не забудьте випити чашечку запашної братіславської кави і забігнути у Віденську оперу. Дякую.Слава Україні!

Л
Легiнь

з тих 4173 грн (на бумазi), кить ниборак якийсь плануе переiхати у город, треба зняти квартиру, а вто 5000-7000 грн, заплатити комунальнi, а вто 1000-2000 грн, тай мало на iду оставити, на одяг, бар, короче Житiе по-новому удалося на всi 100.

ДM
до mirek

то нормальний поляк тобi попався (один на млн), бо в основному до украiнцiв ставлення гiрше нiж до бездомних псiв.

F
F

4173 гривні на місяць-ЙСИ НА ПАПЫРЬОВИ - А НА РУКИ ДАВУТЬ 3700ГРИВНЫВ КОПЫЙКИ КОРОЧЕ ЙСЕ АФРИКА А НИ УКРАЪНА Ы

M
mirek

як казав мені поляк - ліпше ви украінці чим переселенці і біженці..

Читайте також