Заслужена артистка України Віра Баганич за життя віднайшла рідкісні зразки закарпатського пісенного фольклору і зберегла їх для нащадків.
Минулого року, у серпні співачка та фольклориста указом президента отримала почесне звання «Заслужений артист України».
Не кожен знає, що у 60-х роках минулого століття саме Віра Баганич перша виконала на професійній сцені баладу, тепер вже відому всім українцям «Пливе кача по Тисині».
В 1972р. записала її на платівку фірми «Мелодія». Цю народну пісню, яку верховинці співали, коли виїжджали на заробітки в чужі краї, співачка почула від своєї матері в 1959р.
Згодом баладу творчо опрацював відомий гурт «Піккардійська терція», а з 2014р. вона перетворилася на народний реквієм за загиблими на Майдані під час Революції гідності.
Народилася Віра Баганич 5 квітня 1937-го в смт Воловець у багатодітній родині. У 16 років здобула перемогу на Закарпатському обласному конкурсі народної самодіяльності, у 23 – отримала диплом І ступеня на Республіканському огляді-конкурсі самодіяльного мистецтва України.
У 1961-му стала однією із солісток Державного заслуженого Закарпатського народного хору, де збагатила репертуар музичним фольклором краю.
Пісні, записані від Віри Баганич, увійшли до збірника «Українські пісні Закарпаття» Володимира Гошовського, стали основою обробок народних пісень Дезидерія Задора, Іштвана Мартона, Михайла Кречка, Миколи Попенка та інших.