Понад тисячу жителів Іршавщини "сидять" без роботи

11
0

Днями депутати райради зібралися на засідання комісії з питань розвитку охорони здоров'я, соціального захисту і зайнятості населення, культури, туризму та засобів масової інформації, яку очолює Олександр Барна. Обговорили низку програм, що виносяться на розгляд сесії, а також звернення працівників травматологічного відділення, адресоване керівництву району.

 

 За словами начальника відділу райцентру зайнятості Василя Туряниці, нині на обліку перебуває понад тисячу безробітних. З початку року створено 1032 робочі місця. Проблемним залишається працевлаштування населення з сіл, яке раніше мало роботу в системі сільського господарства та лісопереробного комплексу. Йшлося і про зайнятість людей з обмеженими фізичними можливостями та контроль за коштами, які виділяються підприємцям за створення робочих місць. Для покращення ситуації у цьому напрямку погодили Програму зайнятості населення району на 2012-2013 роки. До прикладу, згідно з нею наступного року планується працевлаштувати понад 1300 незайнятих осіб. 
 
Про Програму реалізації в районі державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки доповів начальник сектору взаємодії з правоохоронними органами Сергій Жидик. Нині в Україні на 10 тисяч населення незаконно вживає ці речовини в середньому 31 особа. У районі це питання пов’язане в основному із легальним зберіганням. Стосується воно закладів медицини та співпраці останніх з правоохоронними органами. Програму народні обранці підтримали, та її ще опрацюють комісії з питань законності та правопорядку, а також бюджету і плану соціально-економічного розвитку. 
 
З програмами протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки, медикаментозного забезпечення людей з хронічною нирковою недостатністю,  дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит в районі на 2012 рік ознайомив присутніх лікар райлікарні Степан Сукович. Всього на наступний рік на боротьбу з туберкульозом з райбюджету планують виділити до півмільйона гривень. Не з дешевих лікування ниркової недостатності. Вартість препаратів коливається від півтори до двох з половиною тисяч гривень. Цього вистачає ледве на два тижні. У районі на обліку у нефролога знаходиться четверо чоловік. Є підстави стверджувати, що ще троє додасться. На ювенільний ревматоїдний артрит у районі хворіє троє людей. Проте фармакотерапія цієї хвороби залишається однією з найбільш складних проблем медицини, а можливість повного одужання пацієнта – сумнівною. Головною причиною є, в тому числі, довготривалий, а то і пожиттєвий прийом медичних препаратів, їх висока вартість. Всі ці програми розглядатимуться й на сесії райради. 
 
У своєму зверненні лікарі травматологічного відділення райлікарні наголошують на непристосованості приміщень для роботи, зношеності каналізаційно-відвідної системи, необхідності посилення енергозбереження, придбанні додаткового обладнання. Нині вже визначено чотири пріоритетні об’єкти, на яких незабаром проводитимуться ремонті роботи. Буде створено спеціальну комісію, яка вивчить ситуацію, складе акт обстежень, сформує кошторис витрат. Відтак візьмуться за реконструкцію об’єктів. Для цього приймуть спеціальну Програму підтримки матеріально-технічної бази закладів медицини. Молодші медичні сестри (санітари) порушили питання ущемлення їх у виплаті грошей з економії фонду оплати праці. Мова йде про кошти на оздоровлення. Таке твердження є безпідставним, позаяк цьогоріч жоден медичний працівник їх не отримав. Інформацію взяли до відома.
 
Разом з членами комісії питання опрацьовували заступник голови райдержадміністрації Мирослава Кула, керуючий справами райради Євген Свириденко, начальник відділу організаційного забезпечення та діловодства райради Роман Меренич. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також