
Лангош (від угорського слова «полум'яний») — це коржик із дріжджового тіста, який смажиться в олії. Подається найчастіше з часниковим соусом, сметаною, сиром і є популярною стравою на Закарпатті.
Спробувати лангоші можна також у Чехії, Словаччині, Сербії, Румунії, Австрії. Але саме угорці вважають цю закуску своїм національним гастрономічним символом. Минулого тижня спеціальний комітет Hungarikum розширив список "гунгарікумів" (угорських автентичних продуктів та виробів) - вніс до нього лангош та секейську деревяну браму.
Вважається, що ця страва потрапила до угорської кухні під час турецького ярма, в інших джерелах історія лангоша йде від давньоримських часів. В Угорщині особливої популярності набув у 1960-х роках, коли став звичайною "вуличною їжею" як пізніше хот-доги та гамбургери.
Тісто для лангошів готується з води або молока, борошна, дріжджів і солі. Воно в основному таке ж, як тісто для піци, але не випікається, а смажиться в олії. В Австрії, особливо у Відні, лангош дуже популярний як фаст-фуд на ярмарках і в парках розваг. А у Великій Британії він називається "langos" або "угорський смажений хліб".
На Закарпатті лангоші також можна спробувати під час фестивалів або в районах, де мешкає угорська меншина. А також у деяких закладах харчування в Ужгороді та Мукачеві.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!