За словами дієтологів, Великдень не лише світле свято, а й водночас стрес для організму.
Адже після великого суворого пасхального посту повернутися до повсякденної їжі не так уже і легко. Найважливіше правило -не їсти м’ясне у великій кількості, пам’ятайте, поступово ви спробуєте всі приготовані святкові частування. Вихід із посту займає 1-2 тижні, кажуть дієтологи, тому радимо послухати рекомандації лікарів щодо повернення до повсякденної їжі.
Напередодні Великодня біля прилавків з м’ясними виробами черга. Ковбаса, шинка, копчені ребра, сардельки, рулети, паштети. Після 40 –денного посту м’ясні страви знову з’являться на столах закарпатців. Та свято – не привід робити гірше власному організму та відразу навантажувати його надмірною кількістю їжі, кажуть лікарі.
Виходити з посту потрібно поступово. Лікарі радять, салати заправляти не майонезом, а рослинними оліями, не зловживати алкоголем та починати трапезу з легких страв. Зі шлунково-кишковими розладами до медиків звертаються найбільше після свят. Лікарі кажуть: їжа псується швидко, а нерідко м’ясні рулети чи салати люди їдять 2 а то і 3 дні. Як результат – харчове отруєння. Свої поради, як вийти з посту без проблем для здоров’я, дають і закарпатські господині. Закарпатці кажуть, цього року м’ясних страв на столі поменшає, а значить і проблем зі шлунком не буде. Та від традиційного шовдаря все ж ніхто не відмовляється.
М-Студіо