
Літо - час відпочинку та засмаги. Як правильно використати ультрафіолетові промені та чи всім можна засмагати, розповіла лікар дерматолог-косметолог Олександра Буртин.
Засмага - це захисна реакція нашої шкіри на вплив прямих ультрафіолетових променів. Тому помилково думати, що засмага це корисно, скоріше навпаки.
- З плюсів УФ-випромінювання у невеликих дозах є корисним для нашого організму, і допомагає у вироблені вітаміну Д, який нам потрібен для профілактики рахіту, остеопорозу, серцево-судинних захворювань, покращення функції імунної системи та розумової діяльності. Щоб повністю задовольнити потребу у вітаміні D, досить перебувати влітку на відкритому сонці по 5–15 хвилин, 2–3 рази на тиждень (залежно від регіону). А от тривале перебування під прямими сонячними променями не несе за собою жодних позитивних наслідків, з точки зору медицини. Хочемо ми того чи ні, мінусів є значно більше ніж плюсів:
- Засмага це - сонячний опік, який напевно кожен мав хоч раз в житті, тільки він може бути різної інтенсивності.
- Через надмірну любов до сонця, може розвинутись фотодерматоз, або ще його називають сонячний дерматит.
- УФ-випромінювання пришвидшує старіння шкіри, негативно впливає на шкіру з розацеа, може провокувати виникнення чутливих до сонця захворювань шкіри (червоний вовчак, порфірія, кропив`янка).
- Та найнебезпечніші наслідоки це - рак шкіри, меланома. Щорічно зростає кількість виявлення меланоми шкіри та смертей саме через неправильну засмагу.
Попри такі страшні можливі наслідки, засмагати можна, але робити це потрібно правильно. І дотримуючись кількох простих правил, ви отримаєте тільки плюси від перебування на сонці.
Ось декілька правил безпечної засмаги:
- Найкраще знаходитись не під відкритими сонячними променями, а в тіні, або хоча б у напів тіні.
- Не забувати про сонцезахисні креми, спреї, олійки. Їх потрібно оновлювати кожні 2 години, та після контакту з водою, навіть якщо на засобі вказано водостійкий.
- Ховатися від активного сонця з 11 до 16 години.
- Не забувати про літні головні убори (кепки, капелюшки, панами, косинки).
Є кілька категорій людей, яким лікарі рекомендують звести засмагу до мінімуму, або взагалі не засмагати. Серед таких категорій: люди похилого віку, діти, вагітні жінки, люди в яких виявлена меланома, або якщо меланома виявлена в когось з родичів, люди зі світлою шкірою, з великою кількістю родимок на тілі, або наявністю чотирьох і більше родимок діаметром від 6 мм;
Ну і актуальне влітку питання, що робити якщо шкіра вже згоріла?
- Якщо після тривалого перебування на сонці ваша шкіра почервоніла, її потрібно обробити засобами на основі пантенолу. У жодному разі не наносьте на шкіру маслянисті засоби. Якнайшвидше прийміть прохолодний душ, або прикладіть компрес. В такій ситуації потрібно пити більше рідини. Якщо це опік, який супроводжується утворенням пухирців на шкірі, краще звернутися до лікаря.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!