Сьогодні, на Великоберезнянщині, відбулась презентація міжнародного проекту "Карпатська мережа підтримки розвитку місцевих громад».
11 червня, у залі засідань Великоберезнянської районної ради, відбулася презентація проекту «Карпатська мережа підтримки розвитку місцевих громад», який реалізовується Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» за фінансової підтримки Посольства Фінляндії в Україні, - повідомляє прес-служба Закарпатської облради.
Мета проекту є дуже актуальною - створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації громад, налагодження їх співпраці з органами місцевої влади та впровадження громадських ініціатив. Це дозволить не тільки розробити програму місцевого розвитку, а насамперед включитись у цей процес найвіддаленішим гірським громадам, набути досвіду пошуку фінансових та інтелектуальних ресурсів для вирішення соціальних проблем села.
Учасників семінару, а це були переважно сільські голови, привітав заступник голови обласної ради Андрій Сербайло. Він відзначив, що для обласних депутатів турбота про соціальний розвиток гірських районів є одним з пріоритетних напрямків їх діяльності. На це спрямоване і транскордонне співробітництво нашої області з зарубіжним партнерами. Наочним прикладом ефективності такої співпраці на Березнянщині є реалізація спільного з краєм Височина Чеської Республіки інвестиційного проекту – спорудження дитячого садка на 40 місць у селі Стужиця та проекту по заміні вікон у школі цього ж села. Нинішнього року намічено реалізувати ще два інвестиційні проекти у соціальній сфері району - у селі Волосянка відремонтувати дах будинку культури, а в селі Жорнава взятися за реконструкцію будівлі під дитячий садок. А в цілому з краєм Височина нинішнього року реалізується 15 таких проектів, передусім у гірських районах області.
Їх реалізація свідчить зростання активності громад у пошуку джерел фінансування для вирішення проблем розвитку сіл. І там, де громади, депутатський корпус налагоджують зв’язки, створюють для цього громадські об’єднання, діють активно, там приходить і успіх, вдається ці про проблеми поступово вирішити. Адже сьогодні діє багато програм допомоги розвитку місцевих громад як на міжрегіональному, всеукраїнському, так і міжнародному рівнях. Лише за програмою ООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» при органах місцевого самоврядування у 9 районах області створено 93 громадські об’єднання, якими реалізовано або реалізується 106 мікропроектних пропозицій з енергоефективності, водопостачання, удосконалення роботи закладів охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладів тощо.
Участь громад Великоберезнянщини у презентованому проекті стимулюватиме діяльність щодо самоорганізації громад через надання підтримки їх громадським ініціативам для вирішення соціально важливих проблем. А їх у селах району чимало – і в закладах освіти, культури, охороні здоров’я, енергозбереженні та в охороні навколишнього середовища, благоустрої населених пунктів. Як зазначила при презентації керівник проекту - виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, кожна громада району має змогу взяти участь у конкурсі мікропроектів з цих важливих проблем. 4 кращі проектні пропозиції, подані до 25 липня ц.р., будуть відібрані конкурсною комісією для співфінансування, з тим щоб до кінця року частина цих проблем була вирішена.
Але не менш важливо - набутий досвід підготовки та реалізації таких проектів, який може бути використаний для більш масштабних проектів у майбутньому.