
Встановлення гранітного пам'ятника померлому – своєрідна данина пам'яті. Безсумнівно, пам'ять про людину, яка пішла, живе в серці і душі, однак пам'ятник також допомагає її висловити і вважається важливою традицією.
Граніт – матеріал довговічний, міцний, надійний та красивий. Але щоб він залишався таким десятиліттями, йому потрібний догляд. Багато хто навіть не замислюється про це, проте насправді варто знати, як доглядати пам'ятник на цвинтарі, які засоби догляду можна застосовувати і як часто проводити процедуру. Прості тонкощі дозволять сяяти каменю довго і жити так само, як і пам'ять про покійного.
Догляд за пам'ятником: самостійні зусилля
Практично кожен, у кого хтось рідний і дорогий пішов із життя, відвідує цвинтар кілька разів на рік. Зазвичай це свято Великодня, Різдво, а також день народження покійного або його професійне свято.
Напередодні таких днів територію навколо пам'ятника прибирають ретельно - виривають траву, збирають опале листя, забирають старі букети та штучні квіти, посипають все чистим жовтим піском і навіть садять багаторічні квіти. Сам пам'ятник отримує зовсім мало уваги: найчастіше він піддається сухому збиранню і на цьому процедура закінчується. Але для того, щоб напис був чітким, а фото на пам'ятнику яскравим і чітко видним, цього недостатньо.
Прибирання пам'ятника правильно. Рекомендації.
Виходячи з практики та порад спеціалістів, можна виокремити наступні правила догляду за гранітними пам'ятниками https://granite.ua/nadgrobnye-pamyatniki/ , яких достатньо просто дотримуватись і вони зрозумілі кожному. Якщо користуватися ними, то термін служби пам’ятника в ідеальному стані можна продовжити до нескінченості!
Отже, спочатку потрібно:
- очистити надгробок від дрібного сміття - трави, листя, гілочок і протерти сухою м'якою ганчіркою, позбавляючи його піску та пилу;
- ретельно вимити пам'ятник слабким мильним розчином (можна використовувати рідину для миття посуду). Після цього ще раз промити чистою водою, витерти насухо;
- використовувати спеціальний віск для каменю. Він захистить граніт від вигоряння, утворюючи спеціальну плівку, а також убереже від руйнування під час перепаду температур. Таку процедуру достатньо проводити 1 раз на рік.
Ось такі рекомендації збережуть красу пам'ятника надовго. І слідувати їм - справжня дрібниця.
Догляд за допомогою професіоналів
Власними зусиллями можна підтримувати гранітний пам'ятник у хорошому стані. Але догляд за каменем може бути професійним, який гарантує, що конструкція залишатиметься як нова упродовж тривалого часу. Запрошувати майстра з догляду за стелою щороку не потрібно, достатньо робити професійне прибирання 1 раз на 3-5 років.
Фахівець може допомогти та виконати наступні роботи:
- видалити бруд із важкодоступних місць - глибоких тріщин, сколів;
- нанести водовідштовхувальний, полірувальний, захисний склад;
- відновити дрібні ушкодження;
- оновити написи, портрет;
- додати сусального золота.
Комплексний підхід у питанні гарантує ідеальний результат. Підтримуючи пам'ятник у чистоті власними зусиллями та чи з допомогою професіоналів, можна довго радіти його сяйву, чітким буквам напису, красі. І як виявляється, для цього не так багато й потрібно!